1 2 3 4 5 6 7 8

sarı abartması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kendilerini en elit ve en kaliteli görme mantığının tezahürü olan, şu ana kadar beşiktaşlıların adabından dile getirmek istemediği ancak abartmanın kralı olan abartmadır. ama adil gözle bakarsak aynısının laciverdi olan o kadar da abartmaz.

  öyle ki bu profile sahip olan kişilere göre arda messi'den daha iyi, bir alex değil rıdvan dilmen ise messi'den daha akıllıdır. gökhan gönül fenerbahçe'de oynarken dani alves-maicon ile kıyaslanır ve hatta onlardan iyidir, türkiye'nin en iyisi iken fenerbahçe ile sözleşmesi bittiği anda vasat bir futbolcu olur.. selcuk xavi olarak xelcuk haline bürünür.

  ontivero diye bir topçu getirmişlerdi, adam tokatspor'a gol attı messi ilan ettiler şimdi nerde bilen duyan yok. bir bakıyorsun sarı kardeşliğinin ürünü olan altan tanrıkulu ''telles dünya'nın en iyi sol bekidir.'' demiş.

  spoiler

  emre çolak, semih kaya, ''ronaldo'' yasin gibi örneklere şimdilik girmiyorum. yeri gelince diğer sarı ile birlikte güncellerim.

   
 2. sadece sarılı camilara mal olmuş başkan, yönetici, yorumcu vb isimlerin iddialarıyla bile nerelere vardığını gördüğümüz orijinal abartı.

  öyle şurada gördüğüm beşiktaşlı taraftar şöyle dedi demekle olmaz. çünkü eğer kıyas edilirse bir takımın yöneticisinin, başkanının, teknik heyetinin, yorumcusunun yaptığı açıklama sıradan bir taraftarın yaptığı yoruma göre daha kabul edilebilirdir.

  yok biz bu şahısları kabul etmiyoruz diyorsanız bundan sonra orada burada gördüğümüz sarılı taraftarların dediklerini paylaşırız olur biter.

  tanım: abartmanın ağababasıdır.

  bkz:burak yılmaz 40 milyon euro

  bkz:rıdvan messi'den daha akıllı

  bkz:alex telles dünya'nın en iyi sol bekidir

  bkz: Eren Derdiyok'un Lewandowski'den farkı yok

   
 3. Fenerbahçeli rıdvan dilmen'in geçtiğimiz yıl "bu takım en az 90 gol atar" diyerek sözlerine "gol rekoru kırar" dediği aklıma geliyor.

  Fenerbahçe son 6 haftayı 3. olabilmek için galatasarayla müthiş bir çekişmeye girmiş ve sonunda gülen taraf fenerbahçe olmuş ve başakşehirin arkasında ligi bitirmeyi hak etmişti.

  Bu sonuçların ardından ilk önce galatasaray ardından fenerbahçe 2 haneli köy takımlarına yenilerek uefa'dan elenmişti.

  Burdan rıdvan dilmen ve sarışın kız kardeşlere soruyorum bu yıl kaç gol atacaksınız (hahahahahhaha) dediğim konu.

   
 4. abartmanın da bir seviyesi bir adabı olur dedirten akıl ve mantık gibi vasıfları barındırmaktadır iddialar.

   
 5. görüldüğü üzere içerisinde elle tutulur herhangi bir ölçüt barındırma özelliği bulunmayan, spor mantığına aykırı, destekli sallamayı bile bilmeyen şahıslar tarafından dile getirilen ve çok aciz argümanlarla savunulmaya çalışılan, abartı bir ders olsa örnekleri mekteplerde okutulması gereken abartmadan çok başka bir şey bu dememe sebep olan abartılar.

  bir de aklı başında bildiğimiz yorumlara bakıyoruz neymiş efendim bunları takımlarının saçma adamları söylüyormuş. e sen sokakta, sosyal medyada gördüğün ve belki beşiktaşlı olduğu bile şüpheli kişilerin söylediği sözleri başlık açıp buraya taşıyacak üstüne yorum yapacaksın ama öyle ya da böyle kendi camiana mal olmuş baba adamlarınızın yaptığı mantıklı düşünmenin basamaklarına karşıt olan bu abartmaları abartı diye görmeyip tutarsız bir yaklaşımla savunmaya geçeceksin.

  yok bilmem muhammet'e maradona demişler de, oğuzhan 150 milyonmuş da falan da filan da. kim demiş nerede demiş? işin ilginci bunları da kendiniz sallayıp dönüp dönüp kendi dördünüze gülüyorsunuz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.