1 2 3 4 5 6 7 8

rezil olmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çok utanılacak bir duruma gelmek.

   
 2. toplumun hoş görmeyeceği bir duruma düşmektir.

   
 3. Yolda yürürken ayakkabımın topuğunun kırılmasıyla duyduğum his.

   
 4. Herkesin hayatında bir defa ya da sansizlik ibresine göre defalarca yasadigi durumdur.

  Kimi salakligindan kimi dikkatsizliginden kimi umursamazligindan rezil olabilir.

  Turktelekoma girip turkcell yuklemek istediğimi soyledigimdeki rezil olmuslugumu hatirlattin baslik.

  umursamadan bir de ustune cikarak ya arkadas iyi de sizin tabela da mavi renkli allah askina degistirin su tabelayi da baskalari da yanilmasin dedigimde karsidan da okkali bir cevap almistim baskalari yanilmadi ilk sizsiniz dedi.

  Olduuu hadi size hayirli isleeeeerr

   
 5. dikkatsizlik sonucu bir veya birden fazla kişinin şahit olduğu gülünç durumlardır. ben en son yürüyüşte son ses dinlediğim şarkıyı beğenmeyip diğer şarkıya geçireyim derken önümdeki minibüs durağının direğini farketmeyip direğe çarpmıştım,gülmekten kaşımın ne kadar açıldığını farkedememiştim. rezil olma kısmı çok yakışıklı bir cocugun gelip abla iyi misin dediğinde hissettirmişti kendini.rezil olmasaydım abla nedir terbiyesiz derdim. ama rezil olduğum için sağol aplam diyebildim.

   
  (Bkz: rezil rüsva olmak)
 6. bilgisayara gömülmüş çok ciddi bir iş yapıyormuş gibi sözlüğe yazarken, dışardan da kulaklıktaki müzik evan grinko ymuş gibi bir izlenim verirken, aslında ceza dinliyor olmak değil, kendinden geçercesine göz gözü görmüyor hep pusssss demen ve o dudak hareketini göz göze geldiğin yabancıya açıklayamamandır. bu başlığı bana ihtisas etsinler.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.