1 2 3 4 5 6 7 8

restorandaki hürmet

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sipariş ettiğiniz yemeğin kalitesi/fiyatıyla oldukça orantılı olan, sizi kısa süreli de olsa ağa/paşa hissettiren masayı itinayla silme, bardak/çatal/tabak vs değiştirme ve akabinde ne vereyim abime?, salatanızı tazeliyim mi?, başka bişey lazım mı?, çay da içer miyiz abi? tarzındaki gözünüzü kaldıracak ful yapmacıklık kokan hareket ve sözlerdir. öyle bilmem burger king, mc donalds ya da pizzacıda falan karşılaşılmaz ancak fazlası bayar ve içinizden kardeşim bi rahat bırak da yemeğimizi yiyelim dersiniz.

   
 2. müşteri velinimetimizdir mantığını benimsemiş garsonlar tarafından gösterilen hürmettir. lüks restoranlarda çok fazla sınırlar aşılmasa da ikinci sınıf restoranlarda müşterinin etrafında dönerek ve sürekli memnuniyeti sorgulayarak kendini gösterendir.

   
 3. parayı veren düdüğü çalıyor hissine düşüren hizmet alanın hizmet veren tarafından velinimet görülmesiyle oluşan yalancı bahardır,etrafınızda dönen garson bi şekilde kurumunuza işi düştüğünde ''benim vergilerimle burdasınız aloo'' diye çıkışabilir.devletimin memuru vatandaşca vergiden muaf sanılır ve ağzı gümüş kaşıklı azınlık gibi görülür.yazar burda sosyal mesajını vermiştir gülümseyerek.

   
 4. "Cebindeki paran kadar adamsın" gerçeğinin dışa vurulduğu durumdur. Bahşiş vereceğini gözleri keserse izzet ikram bi artar bi artar... Öyle ki; ulan evde bu hürmet yok, karıyı boşayıp garsonla ilişki mi yaşasam diye düşündürür

   
 5. hürmeti gösteren gariban garson, parayı toplayan kapitalist patron, kıza hava basacam diye üç kuruş parayı saçan yurdum insanı...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam