1 2 3 4 5 6 7 8

pubg

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 21 aralık 2017 tarihinde piyasaya çıkan çevirim içi, çoklu oyunculu hayatta kalma, aksiyon, macera oyunudur. 19 mart 2018 tarihinde ise akıllı telefon ve tablet kullanıcıları için mobil versiyonu piyasa çıkmıştır. kısa sürede 10 milyondan fazla indirme elde etmiştir. çıktığından bu yana hem pc versiyonunda hemde mobil versiyonunda ortalığı kasıp kavurmaktadır. pc versiyonu 70 liraya ücretli olarak steam'da bulunurken, mobil versiyon ise ücretsiz olarak sunulmaktadır. oynamak isteyenlere ücretsiz olan mobil versiyonu tavsiye edilir şayet pc versiyonuna 70 lira vermeye gerek yok hem yüksek bir tutar hemde o parayı hak etmiyor. en azından kullanıcı yorumlarından bunu anlıyoruz. kaldı ki h1z1'de aynı şekildeydi modası geçti şak ücretsiz oldu parayla alanlar şimdi altına verin paramı geri diye saydırıyor yorumlarda. bunun da kısa sürede modasının geçeceğini ve ilerleyen yıllarda pc versiyonun da ücretsiz olacağını düşünüyorum. o gün gelene kadar ücretsiz olan mobilde takılmak daha mantıklı. kaldı ki mobil versiyonun ücretsiz sunulmasının tek nedeni pc versiyonunu satın aldırmaktan ibaret. yani buyurun mobili deneyin beğenirseniz 70 liraya hemen pc versiyonunu verelim gibisinden bir pazarlama stratejisi uygulanıyor kanımca. hakkını yemeyelim mantıklı bir strateji ama biz almayalım böyle iyiyiz efenim dediğimdir. (gülücük)

   
 2. spoiler

  rusya da bu oyunu oynayan 15 yaşındaki çocuk, insan öldürmenin nasıl bir his olduğunu bilmek için oyundaki bir senaryoya uyarak 21 yaşındaki üniversite öğrencisini bıçaklayarak öldürüp 30 bin rublesini alarak kaçmış lakin bu oyunu oynar iken yakalanmış ve itiraf etmiş..

  tanım; çocuklara bu tür oyun oynatılmasının sakıncasını bir haber ile belirttiğimiz konudur..

  mavi balina oyunu vardı bir de, onlarca çocuk intihar etmişti. aileler uyanık olmalı bu tür durumlara fırsat vermemelidir..

   
 3. rusya'da bir çocuğun insan öldürmesine sebebiyet veren oyundur. ancak burada suçlu oyun değil çocuğun ailesidir. çocuklarınızı nasıl eğitirseniz o şekilde bir sonucu olur. mesela wolfteam yüzünden çıkan kavgada 15 yaşındaki çocuk yine aynı yaştaki arkadaşını bıçakla öldürdü. çocuk yaralı markete giriyor. markettekiler çocuğa yardım etmek yerine kovuyorlar. hatta market çalışanı kadın da akan kanı paspasla temizliyor. onla uğraşacağına gidip çocuğun yarasına turnike yapıp ambulansı aramak çok mu zordu? çocuk hayatta olabilirdi. burada sorulması gereken o markettekiler insan mı bir. ikincisi 15 yaşındaki çocukta bıçak ne geziyor. iki sorunun cevabı da ailelerinde. markettekilerin ailesi onları yetiştirirken yardım etmeyi öğretse o çocuk ölmezdi. bıçaklayan çocuğun ailesi bu tarz şeylerin yanlış olduğunu kavga değil konuşmanın çözüm olduğunu öğretse bu iki arkadaş kavgayla değil konuşarak sorunlarını çözerdi. yine aynı şekilde bıçaklayan ve bıçaklanan çocukların aileleri çocuklarının interneti bilgisayar, tablet, akıllı telefon vs. kullanımını kontrol altında tutabilseydi doğru eğitimi verseydi bunlar olmazdı. her ikisinin de temeli ne. eğitimsizlik, cehalet, cahillik. sonuçları ise feci değil mi. bir film vardı kadına tecavüz ediliyor bu sırada çevrede gülenlerde oluyor. mahkeme kararını verirken tecavüzcüye verdiği cezanın iki katını olayı izleyen ve gülen kişilere veriyor. yani suçu işleyenden çok bu suçu izleyip alkış tutup kayıt altına alanlar suçludur. o markettekilerin hepsi suçludur. bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen suçludur. o çocuğun ailesi suçludur. ülkeyi eğitimsiz yapanlar eğitime önem vermeyenler suçludur. oyuna suç atmak yasaklansın demek yanlıştır. bak adam oyun yapıyor. gir pubg mobile. adam yapmış emek vermiş. bana yap dese yapamam ciddi yatırım ve emek istiyor. biz ise halen geri kafalılık yaparak cehaleti bitirmek yerine oyunlar yasaklansın diyoruz bu yanlış. niye yasaklıyoruz bizde cehaleti bitirelim bizde oyun yapalım. yerli oyunumuz olsun çok mu kötü. gelişelim, geliştirelim, eğitimlenelim, cehaletten kurtulalım. cem yılmaz'ın dediği gibi ee işte çocuk sizin filmlerinizi izliyor küfrediyor. çocuk beni izliyorsa film yapsın niye küfür ediyor? sen çocuğuna doğruyu yanlışı öğretmediysen yapacak bir şey yok diyor. mantık aynıdır. tavsiyem bu tarz oyunları kontrolünüz altında oynatın ve ona eğriyi, doğruyu, yanlışı öğretin o şekilde eğitin. oyun oynamakla birilerinin öldürülmeyeceği bilincini yerleştirin. bu tarz oyunlardan kontrollü ve doğru eğitim verildiği taktirde zarar gelmez.

  ancak mavi balina gibi challenge tarzı real bir oyun çocuğunuzu ölümle sonuçlandırabilir. çünkü bu oyun kayıt ol, indir, kur, giriş yap ve oyna tarzı bir oyun değildir. real bir oyundur. kurucusu falan tutuklu zaten rusya'da. onun için çocuklarınızın bilgisayar, tablet ve ya internet kullanımını denetleyin. çocuklarınızın tuzağa düşmesini önleyin dediğimdir.

   
  (Bkz: mavi balina oyunu)
 4. mobil versiyonuna fps modu geleceği söylenen hayatta kalma oyunu.

   
 5. Son zamanlarda neredeyse bir çok kişi tarafından oynanan online savaş oyunudur.

   
 6. Mobile versiyonununu emülatör ile oynadığınızda çok fazla hileci ile karşılaşacağınız oyun.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.