1 2 3 4 5 6 7 8

öyle işte

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. konuyu kapatmak için eller iki yana açılarak gözgöze gelmeden artık diyecek söz tükendi ben bittim demek adına iki sözcükle bir öbek oluşturulur öyle işte.

   
 2. iki sevgili,eş,arkadaş vs arasında konuşacak bir olay,durum,gelişme kalmadığında aradaki boşluğu doldurmak için söylenen sözdür.

  sanki daha çok telefon konuşmalarında kullanılır. çünkü yüz yüze iken jest ve mimiklerle aradaki diyalog eksikliği giderilebilir fakat telefonda böyle bir ihtimal bulunmamaktadır.

  arası bozuk olan kişiler de birbirleriyle daha fazla muhattap olmamak için bazen bu sözü kullanırlar.

   
 3. heyecanlı heyecanlı konuştuktan sonra, anlatılacak şeylerin bitmesi üzerine, aklına başka bir konu gelmeyen insanın, biraz süren sessizlikten sonra kullandığı boşluk kurtarıcı söz. bazen rahat olmak, sessizliğin tadını çıkarmak, ağzın dinlenmesine izin vermek de gerekir oysa.

   
 4. hevesli hevesli bir konu hakkında konuşup istenen tepkinin alınmaması durumunda söyleyecek sözü kalmayan insanın sohbeti bitirmesidir.

  şahsım da en şirin hallerinde yapmayı kendine adet edinmiş olup yaptığı şımarık hareketlerden sonra mutlaka dile getirir.

  öyle işte.

   
 5. üyeler sayfasında iletilerimi açarken başlık niyetine kullandığım, aslında "sözüm tükendi benim, nasıl istersen öyle anla" mealine gelen iki kelimeden oluşan, beni sonuna üç tane de sevimli noktacık eklediğim, deriiiiiiiin anlamlı deyiştir.

   
 6. kullandığım için sıkılıkla "abartmışsın" eleştirisi aldığım ısrarla kullanmaya devam edeceğim ancak beni iyi tanıyanların benim için en anlam ifade ettiğini ve bu sözü söyleyerek ne demek istediğimi anladıkları çok sevgili sevimli minnak söz öbeğimdir.

   
 7. çok sık kullandığım özet cümlecik.anlatabileceğim bu kadardır''öyle işte''

   
 8. sessizlik anlarının kurtarıcısı olan replik

  nasıl yani?

  ne bileyim öyle işte

   
 9. tüm eleştirilere rağmen üyeler sayfasında paylaşım yaparken doldurulması zorunlu olan konu kısmına yazdığım, tesel-ya = Öyle işte... diye benimle özdeşleşen 2 kelimecikten oluşan dev manadır

   
 10. Bir profil sayfası çalışması

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam