1 2 3 4 5 6 7 8

online eğitim

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. akıllı telefon, tablet veya bilgisayar vasıtayla internet üzerinden, kamera görüntülü ve sesli eğitim sistemi.

   
 2. teknolojik olarak daha önceki yıllarda yapılabilmesi mümkünken salgın nedeniyle bir anda mecburen kullanılmaya başlanan geç kalınmış etkinliktir. eğitimin yüz yüze ve okulda olmasında ısrar eden bir grup insanın amaçlarının ciddi bir şekilde araştırılması ve bu konunun düşünülmesi gerekir. her halükarda evden yapılan online eğitim açık ara avantajlıdır. bunun doğruluğu yakın yıllarda ortaya çıkacaktır. bir sınıfa otuz kişi doldurup eğitim yapmak artık eskide kalacaktır. okulların olduğu alanlar da başka şekillerde değerlendirilebilir. zaten her şeyin dijital ortama aktarıldığı günümüzde eğitimin dijital ortama geçmemesi sorgulanmalıydı.

   
 3. Pandemi süreci içerisinde uygulanmaya çalışılan ama zerre faydası olmayan hem öğretmen hem de öğrencinin rezillik çektiği sistem.

   
 4. online eğitimden mezun olan özellikle üniversite eğitimi için, sıkıntısını ileriki yıllarda ülkece göreceğimiz sistem.

  pandemi sürecinde zorunlu kalınan, ama eğitim öğretim namına öğrenciye hiçbir şey veremeyen, deyim yerinde ise boş mezunlar yetiştiren ( kendini geliştiren, öğrenmeye istekli öğrenciler hariç ) bir sistem.

  eğitim psikolojisi, öğretim yöntemleri ve objektif ölçme ve değerlendirme açısından eksik kaldığı için uygun yeterliliğe erişmemiş öğrencinin mezun edilmesi sonucu iş hayatında toplumu ilgilendiren sıkıntılar olacağı aşikar.

  insan hayatının teslim edildiği doktoru, eczacısı, diş hekimi

  mekanik ve inşaat alanında insan hayatının teslim edildiği mühendisi ( bina inşaatından tutun asansör, ısıtma soğutma sistemleri vs. )

  insan hayatının teslim edildiği öğretmeni ve benzeri örneklerinde yaşanması muhtemel sıkıntıların olacağını düşündüğüm, ilerisi için sıkıntılarının daha iyi kavranacağı muhtemel ülkece çok pişman olacağımız bir sistem olarak görüyorum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.