1 2 3 4 5 6 7 8

ne yesem sendromu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sabah-öğle mesele değil de akşam oldu mu sarar beni bir hüzün.

  ne giysem sendromu ile de ölümüne kapışır.

   
 2. zor bir durum olup kişinin ailesi varsa ayrı, tek yaşıyorsa ayrı değerlendirilmesi gerekir. tek yaşayanlar için akşamları yaklaşık bir saatlik süreçte harika sofralar yapılabilir. zincir mağazalarda bulunan donuk balıklar haftada bir iki günü kurtarır. tavuk ürünleri de bir iki günü kurtarır. bir paket makarnanın dörtte biri ve birazcık çorba ile bir gün daha halledilir. bir gün pırasa, bir gün ıspanak, karnıbahar, bir gün önceden yapılacak sarma veya dolma, köfte veya kırmızı etten oluşan bir öğün, bazı günler kızartmalar, bazı günler kahvaltıyla geçiştirilebilir. arada salçalı bulgur pilavı, pirinç pilavı. aile ile yaşanıyorsa biraz daha teferruatlı çalışma gerekebilir. ben tek yaşamış olsaydım da dışarıda yemek yemeyi tercih etmezdim ama dışarıda da bazen yemek bir günü daha kurtarır.

   
 3. ne varsa onu yemek ile üstesinden gelinecek düşünce.

  ne yapsam da yesem sendromu olmadıktan sonra sıkıntı olmaz.

   
 4. Diyette olanların yakalanmadığı hastalık. nasıl olsa sebze meyve yiyeceğim, sendroma gerek yok.

   
 5. yemek bir ihtiyaç olduğuna göre ve her gün de aynı şeyleri yemek çok sıkıcı olacağı için ne yiyeceğimizi sürekli düşünmek.

   
 6. akşamları ve geceleri bende fazlasıyla olan ve kilo almama sebep olan sendromdur. atıştırmalık olacak illa. -gülücük-

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.