1 2 3 4 5 6 7 8

mühendise 6400 ek gösterge

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 2018 ve 2019 yıllarında mühendislerin ek göstergesinin 6400 olması için kanun teklifi ve soru önergesi verilmiştir milletvekilleri tarafından ama bir işlem yapılmamıştır.2022 yılı içinde ek gösterge ile alakalı çalışma yapılacak mühendislerde bu kapsamda faydalanırmı sizce.mühendisler ve mimarlar odasındanda bununla alakalı girişimler olmuştu hatta mühendis doktor ve hakim savcı maaşları karşılaştırılmış 2003 ten bu yana hemen hemen 2003 te hepsi birbirine yakınken hakim ve savcılar şimdi 2 kat daha fazla almaya başlamış mühendis ve doktorlar maalesef yoksulluk sınırının altında maaş alır halde bırakılmış.ben bu görüşmelerde bu durumun profesyonel meslek olan mühendis maaşlarınında hakettiği maaşı alması gerektiğini düşünüyorum tüm dünyada olduğu gibi.

   
 2. sadece odtü,itü,boğaziçi mezunu mühendise verilecekse desteklerim. sütçü imam mezunu mühendisimsiler de alacaksa kalsın.

   
 3. sen şimdi sütçü imamdan mezun olmuş doktora hemşireye tedavi olmuyorsundur kesin mühendisin yaptığı projelerden kazanılan yolda yürümüyor ormanda gezmiyor suyunu içmiyor köprüsünden geçmiyor gıda maddelerini tüketmiyor yemeğinden yemiyorsundurda kesin...

   
 4. sütçü imamdan mezunun yaptığı proje,köprü,yol yokki. saydıklarının hepsi odtü,itü,boğaziçi mezunu mühendisin yaptığı projeler.

   
 5. bunu ciddi ciddi yazmıyorsun değilmi?

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.