1 2 3 4 5 6 7 8

Memurun krediyle araba alması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. aileden zengin değilse gayet normal olan durumdur.

   
 2. ay ay para biriktirerek ev ya da araba almak günümüzde çok zor iken hele ki geliri kısıtlı bir memurun mal sahibi olabilmesi için kredi çekmekten başka seçeneğinin kalmaması durumudur.

   
 3. çalışmaya başladıktan sonra ödediği faizlere bir yenisini ekletecek davranıştır.

  aileden paranız yoksa öyle bir sistem kuruludur ki parası olmayan bu sistemin altında hep ezilir.

   
 4. kredi taksitlerin ödeme süresi bittiğinde elindeki araba yaşını bir hayli alacağından yeni bir kredi ile bu işi tekrarlamak zorunda olan kredi taksiti bitmiş olarak şöyle bir rahat rahat binelim zevkin ulaşamayan insan.

   
 5. memur bir insanın bir mirastan pay almamışsa birikmiş parasıda yoksa para biriktirip araba alma ihtimali oldukça azdır dolyısıyla araba almak isteyen bir memurun mutlak borçlanması gereken durumdur.

   
 6. peşin araba alan memur varmıdır ki krediyle aldığına pişman olsun sorusunu akla getiren durum.

   
 7. Yazılanların hiçbiri mevcut olmadığından (miras, zengin aile vb. ) 6 yıl önce yaşadığım ve kazasız belasız bitirebildiğim durum.

   
 8. aldığı maaşı düşünecek olursak başka çıkar yolu olmayan memur hareketidir. toplu kullanım araçlarına verdiği parayı düşünüp kendine bir araç almayı uygun bulmuştur. eğer birikimi yok ise krediden destek alır. böylece kendini bir yere bir borca bağlamış, bir mal sahibi olmuş olur.

   
 9. memur demek memleketimde geliri sınırlı ama düzenli insan demektir, memur bir yere fazla para harcadımı ayın sonunu getiremez o yüzden memurlar ev araba alırken banka kredisi kullanmaları ve düzenli şekilde aylık olarak ödeme biçimidir.

   
 10. arabası olmasına rağmen oldukça uzun bir süre, kredi borcu yüzünden bakım benzin gibi masraflardan dolayı rahat rahat arabasının keyfini çıkaramayacak memur eylemidir

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam