1 2 3 4 5 6 7 8

memurlar.net forumundaki eksi butonu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gereksizdir. haksız yere bir çok kişi tarafından kullanılmakta ve suistimal edilmektedir. artık editörlerde bıktı bizde bıktık bu keyfi eksi verenlerden. herkese gına geldi ama yönetim kaldırmamakta ısrarcı. artı da eksiyi de kaldır arkadaş bir vasfı var mı yok. o zaman amaç nedir. sözlükte bile beğenmedim butonu kaldırıldı. (ki o da ayrı bir saçmalık ya ikisi kaldırılmalı ya da hiç birine dokunulmamalı ben ikisinin de kalkması taraftarıyım çünkü vasıfsız şimdi diyeceksin ki yazmaya teşvik ediyor hani nerede aktif yazan toplasan 10 kişi yok) haberlerde artı eksi kaldırıldı yorumlarda var ama haberin kendisine eksi ve ya artı verilemiyor. aynı olayın bütün site içerisinde gerçekleşmesini talep ediyorum kaç kere mail gönderdim insan yerine koyup geri dönen bile olmadı. örneğin emniyet forumunda bilgi yazıyorum eksi 7 almış. eksi verilmesi için neden yok ama keyfine eksi veren var. o zaman kim nasıl bilgi paylaşımı yapsın bilgi paylaşımı olmayan forum forum olur mu. hayır. arkadaş sizin amacınız nedir ne yapmaya çalışıyorsunuz sitenin bir tane düzgün yeri yok sözlük aynı, haberler aynı, forum aynı, anket aynı. bu nasıl bir yönetimdir nasıl bir umursamazlıktır reklamlardan parayı cukkala gerisine dokunma tasarımsal hiç bir şey yok çünkü yazılımcı yok. bir mobil uygulamaları var evlere şenlik böyle rezalet olamaz. 1 yıldızı bile hak etmiyor. yani artık o kadar doldum ki bu konuda diyecek laf kelime bulamıyorum ne desem az hiç bir şeyi hak etmeyen bir yer bir gün en iyileri terk eder buraları o zaman da mumla ararsınız ama iş işten çoktan geçmiş olur dediğimdir.

   
 2. yıllarca bu forumlarda okumuş, yazmış biri olarak ifade etmek isterim ki beğenmedim veya beğendim keyfi kullanılan bir uygulamadır. arkadaş arkadaşı, kardeş kardeşi, grup olup sadece kendilerini artılamakta, gıcıklık olsun diye diğer üyeler eksilenmektedir. kişinin ne yazdığının hiç önemi yoktur. eksile gitsin politikasını kendine meslek etmiş hatta bir kaç üyelik alarak dozunu kaçırmışlardır. illaki kişinin zevkine, görüşüne göre konuşacaksınız ki eksilenmeyesiniz.

  elbette haklı olarak beğenen veya beğenmeyen de vardır yok der isek hata etmiş oluruz..

  sözlükte bizden önce yazanları beğendiğim oluyor özellikle beğenilmemiş entryleri beğeniyorum. neden beğenilmemiş nesi var gayet mantıklı yazılmış deyip artılıyorum.. burada bile maalesef arkadaş grubu dışında kalanlar beğenilmiyor. adam konu açıyor kimse artılamıyor lakin yazıyor. konuya yazıyorum bir de artı mı vereceğim deniliyor bilemiyorum. şahsımın açtığı konulara bakınız pek yazan olmasa da artısız bir tane bile entry bulamazsınız. biz konumuza şeref verdiği için bile artılarız. entry inceleyecek değilim o modların görevidir..

  burada maalesef kendini beğenmiş bir grup, diğer üyeler konu açınca bile tuhaflaşıyor, saldırganlaşıyor. bırakın beğenmeyi yanından geçmediği gibi lakayıt tavırlar ile bir de konu açıp eleştirebiliyorlar veya entry girip içindeki düşünceleri kusuyorlar.

  memurlar.net olarak puan sistemi kaldırılmalıdır. elbette bağzı kişiler artık haber bülteni gibi yayın yapmaz, belki biz de konu açmayız. burada konu açmamın tek nedeni haber konusu başlığı açıp 1. olma derdi olanan orayı kaptırmamaktır. aksi halde hiç işim olmaz. hakkı ile oraya gelene asla lafımız olmaz olamaz. puanlama sisteminin kaldırılması, beğenmedim butonlarında forumlardan kaldırılması yerinde olacaktır diye düşünüyorum..

  tanım; kaos yaratan, milleti birbirine düşüren, konuda haklı olsanız da 3-5 üyelik ve yandaş sayesinde konunun forumda görünmemesinin sağlanması, artının bir faydası olmadığı gibi eksinin ise zararı olduğu, hiç bir işe yaramayan basit ve ucuz kişilerce hor kullanılması gibi nedenleri sıraladığımız konudur..

   
 3. Bir editör olarak açıklamakta ve durdurmakta zorlandığım hadiselere sebep olan olmaz olasıca buton...

  nazarımda yazma şevkini öldüren bir katildir ve bu kadar takıntılı şekilde kullananların olması üzücüdür...

   
 4. spoiler

  #18zc

  duygularıma tercüme olduğu başlık.

  mesela spoilerdeki mesaja bakınız eksi 11 almış. ortada fol yok yumurta yok. en son bölüm editörüne mesaj attım benim tüm mesajlarımı sil ben yokum dedim. yıldım bıktım artık. bu olay düzelmedikçe forumdan uzak sözlüğe yakın duracağım gibi dediğimdir.

   
 5. #18ze

  3. 4. sayfalarda yazdıklarınız artılanmış lakin sonraki sayfalarda eksilenmişsiniz. birisi veya birileri siz neden eksiliyorsunuz dedikçe daha beter etmişler. kusura bakma gülesim geldi şimdi..

  tanım; yazma şevkini de kıran, niteliksiz kişilerce oyun haline getirilmiş konudur..

   
 6. mutlaka kaldırılması elzem olan olmaz olasıca butondur. aha editör bile isyan etmiş görüyorsunuz anlatmaya gerek yok. bir mail daha yolladım bu başlığı da iliştirdim maile. bakalım ne olacak dediğimdir.

   
 7. bazı arkadaşların çok fazla taktığı bir butondur, beğeni olduğu kadar beğenilmemekte normal karşılanması gerekir

  insanların beğeniyi baş tacı yapıp beğenilmemeyi kaldıramamasından kaynaklanan şikayet durumudur

   
 8. çok sorun edilmemesi gereken hatta artırıyorum sözlüğe de gelmesini talep ettiğim butondur.

  evet bunu organize olarak kullananlar yok mu? var... ama insanı biraz da kendine getirir bu buton, açıkçası eğer organize olmuşlarsa (bi güruh eksiciden bahsediyorum genel anlamda 6 fake üyeliği ile çalışır) çok sıkıntı değildir şahsım adına.

  ama bir tane eksi var ise insanda "nereyi eksik ya da hatalı yazdım" düşüncesini yeşerten ve kendini en azından biraz daha törpüleyebilme etkisi vardır benim için.

  bir nevi gerçek dost olarak düşünüyorum...

  çevremizdeki "arkadaş"lar da "sen aslansın, en iyisi sensin" der. ama bir dost "hop kardaş burda hatalısın" der.

  işte bu yüzden eksici severim, dosttur o, can kokar o.

   
 9. gerekli ve doğru kullanılırsa zararsız olan ama ne yazık ki %90 gereksiz ve yanlış kullanılan butondur. bu konuda hem fikiriz ama çoğu zaman suistimal edilir. öyle olmasa güzel özellik ama değil ne yazık ki. çünkü bizim toplumda ''toplum psikolojisi'' yaygındır. çoğu kimse aaa bak bu eksi 6 almış bu kadar insan akılsız olamaz bizde basalım deyip basar. bunu bir çok kere gözlemledim. hiç düşünmeden yapıştırır başkasının kuklası oluverir. çok çabuk galeyana gelen bir millet olunca tabi bu butonun amacı dışında kullanılması sıkıntıdır ve kaldırılmalıdır. kaldı ki grupları saymadım birde onlar var. eksici sürüsü. önce eğitim olacak bir tane yabancı forumda böylesine linç girişimi görmedim ben. ama bizde var. her mesaja utanmadan sıkılmadan eksi veren narsist bir grup var. ne desen eksiliyor. adamın yakını rahmetli olmuş onu bile eksilemiş. kandil mesajı yazmış eksilenmiş. bu kadar da namertlik olmaz. umarım kalkar dediğimdir.

   
 10. niye bu kadar takıntılı hale getirildiğini anlamadığım mesele..isteyen istediğini yazar isteyen istediğine ekside verir artıda eksi verilince küfür edilmişcesine tepki gösterenler artı verilirince de niye artı verildi diye sesi çıkmaz.bazıları takıntı boyutuna getirmiş bir eksi verilince bile hemen köpürüveriyor ve böyle olanlara hiç acımam ne yazdığına da bakmak direk eksiyi yapıştırırım.bu kadar iyi kötü dert sıkıntı güzel varken 2 eksiye takılıp mesele yapıyorsa haketmiştir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.