1 2 3 4 5 6 7 8

köstebek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. orjinal adı "the departed" olan 2006 yılı yapımı martin scorsese filmidir. altı dalda oscar'a aday olup en iyi yönetmen ve en iyi film oscarı dahil dört tane oscar kapmıştır. leonardo di caprio ve matt damon gibi yakışıklı adamlar rol almaktadır.

   
  (Bkz: leonardo dicaprio)(Bkz: oscar)(Bkz: martin scorsese)
 2. bkz eklemek için açılmış bir konu daha

   
 3. bir pasta adı. kek ve krem şantı kakao ve muzla yapılan muhteşem lezzet

   
  (Bkz: pasta)
 4. İçinde; 'gizli polis', ''köstebek'' ve o köstebeğin ''the departed'' (filmde oyundan, köstebekliğinin gizlenmesi için) 'kovulmuş-çıkarılmış', ''eyalet polisi'', ''eyalet polisi çavuşu'', polis ''baş çavuşu'' ya da polis ''yüzbaşı'', fbi, bir yerinde ''probation'' ve onun rehberlik kısmının polis karakolunda yapılması ile ilgili kavramlar geçen; Amerikan sistemi hakkında fikirler veren, ''The Wolf of Wall Street'' filminde ise kötülüğün insanı tam boğacağı vakit fbi'ı kurtarıcı rolünde devreye özellikle soktuğunu düşündüğüm martin scorsese'un filmidir.

   
 5. toprak altında yaşayan ve böcek ile beslenen kazdıkları tünellerden dışarı çıkmayıp orada yaşayan ve yavrulayan memeli hayvan türü.

   
 6. dizi hali türkiye'de içerde olarak çekilen eski bir filmdir.

   
 7. Casus.

  Gözleri olmayan, buna karsin kulaklari muazzam duyan, tavsan dişli, yeraltında yasayan; Marul, maydanoz, patates, sogan ve sarimsaktan baska seye agzi pek sarmayan bunlar yoksa el mecbur ot koku kemiren bahcesine dadanan insanlarin eldivenle dahi sevmek istemeyecekleri sevimsiz kemirgen.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.