1 2 3 4 5 6 7 8

Konmari

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. düzenleme, ayıklama, katlama ve yerleştirme yöntemler bütünüdür. Marie kondo ile hayatımıza girmiş bir minimalizm kavramıdır. Eşyalarımızı doğru ayıklama, sadeleştirme ve yerleştirme konusunda fayda görülebilecek bir yöntemdir. Aslında mevsim değişirken amatör olarak yaptıgımız dolap/çekmece düzenine daha profesyonel bir yaklaşım. Aradıgını kolayca bulmaya, düzenin insanda oluşturduğu iç huzuru kalıcı kılmaya yardımcı olduğunu bizzat tecrübe edenlerdenim. Katlama stili aslında cok eğlenceli. Yerleştirme sırası da öyle. Cekmeceyi/dolabı actıgınızda aradıgınızı bulmak konusunda hassas iseniz kesinlikle bu yöntemi denemelisiniz.

  Zihin dağınıklıgının, ortam dağınıklıgı ile yakından ilgisi oldugunu düşünenlerdenim. Dağınık bir zihinde olayların ve insanların önem sıralamasını netleştirememek huzur bozar. Düzenli evler, düzenli çalışma ortamları ve düzenli zihinler için bir yöntem belirlemek faydalı olacaktır.

   
  (Bkz: minimalizm)(Bkz: sade yaşam)
 2. Bırak dağınık kalsın , çok da şeeetmemek lazım diyerek katılamayacağım başlık.

   
 3. İnsanların yaşayış tarzlarına zorla müdahale etme sanatı gibi geliyor. Dağınıklık da ara sıra güzeldir bırakın dağınık kalsin, bırakın dagitsinlar.(gülücük).

   
 4. Benim hayatıma henüz girmemiş olan kavram

  Benim hayatımın kendine göre yerine göre minimalist yerine göre vintage yerine göre traditional bir formu var zaten

  Misal bu gün krınkıl perdelerimi yıkıyorum

   
 5. Her fikri başının üstünde taşımayı savunan yöntemdir. Ama renk sırasına göre dizip yerleştirmek suretiyle. Gülücük

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam