1 2 3 4 5 6 7 8

kapı numarası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. adres bildiriminde bulunması gereken elzem kısım. genellikle sayma sayılarından seçilir. doğal sayı olan sıfır veya tamsayı olan -1, -2 numaraya hiç denk gelmedim şimdiye kadar.

  sokak kapısı ve daire kapısı olarak bazen iki değer de yer alabilir adreste. bazen harfler de eklenebilmektedir yanına.

  hayatım boyunca yaşadığım evlerdeki kapı numaraları sırasıyla:

  3: 18 yıl yaşadım.

  9: 13 yıl yaşadım.

  7: hâlen yaşamaktayım.

  interpolason/ekstrapolasyon yaparak bir sonraki kapı numaramı tahmin etsem ''gayri formüli'' olarak bir tek sayı olabilir.

   
 2. yeni kapı numaram 5, taşınma tarihi 27 ocak 2023. bakalım bu evde ne kadar yaşayacağız?

   
 3. Doğduğum evin kapanmaması hala bilirim 901 ve o ev hala hayatta:))

   
 4. Uğur ya da uğursuzluk ile ilişkilendirilen, bazı takıntılı kimseler için ev alma ya da kiralama tercihlerini bile belirleyebilen numaradır. 13 sayısına yüklenen uğursuzluk gibi.

  Özelikle sıfır binadan ev alacak- kiralayacak olanlar bu konuda çeşitli kombinasyonlar üretebilir. 10. Blok, 10 numara v.s gibi.

  Yanı sıra numaralar ya da kapı numaraları edebiyata da konu olmuştur. Stephen King' in "1408" adlı bir hikâyesi vardır. otel odasında geçer - ki John Cusack' ın başrolünde oynadığı 2007 yapımı film uyarlaması da vardır. Bütün olay kapı numarası 1408 olan odada geçer.

  Bana metafizik hikâyeler ile gelin.

   
 5. 27 ocak 2023'te 5 olan kapı numaram resmi mercilerdeki sistemdeki adres düzenlenmesi ile 6 olarak değiştirilmişti. bugün itibariyle 6 numaralı daireden ilişiğimi kesip dünya üzerinde tamamen aynı koordinatta bulunan 2 numaralı daireye göç eylemini tamamladık, sadece iki kat aşağı inmiş olduk, toprağa iyice yaklaştık. balkondan çıkıp balkon duvarını aşınca direk kaldırıma çıkabiliyorum artık. doğduğumdan bu yana beşinci evdeyim. taşınmaktan bıktım, hele beş ay içinde ikinci kez taşınınca. gitgide atalarım gibi göçebe olmaya başladım.

   
  (Bkz: göçebe)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam