1 2 3 4 5 6 7 8

İyi uykular çocuklar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. RTÜK tarafından hazırlanan,akşamları saat 21:30'dan itibaren çocukların uyku saatinin geldiğini hatırlatan, ulusal radyo ve televizyon kanallarında gösterilen çizgi animasyonlardir.

   
 2. çocukların ve kendini hala çocuk hisseden benim gibilerin televizyon izlerken görünce hemen yatağa koşmasını sağlayan işaret. yalnız genelde televizyon izlemeyen yine benim gibilerin yatma vaktini kaçırmasının nedeni bu işaretin sadece televizyonda olmasıdır. mesela sözlüğümüzde yazarken bir köşede bu işaret beliriverse de gidip yatsak değil mi ama. çok zor olmasa gerek her köşeden fışkıran reklamlar gibi böyle bir uyarının internette de çıkması.

   
 3. Akıllı işaretler sembol sisteminin logosu olan tele karakterinin oynadığı üç farklı canlandırmada, "iyi uykular çocuklar", "Haydi çocuklar uykuya", "bugünlük televizyon yeter, bütün çocuklara iyi geceler" mesajları verilmektedir. Anne-babaların ekrandaki hatırlatmayı dikkate alıp çocuklarını erken yatırmaları uygulamayı başarı kılacak temel faktördür. Ancak kaç evde hayata geçiriliyor, analiz edip, araştırmak gerekir.

   
 4. Adile Naşit'i hatırlatan başlık.

  Uykudan önce programı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.