1 2 3 4 5 6 7 8

internet bağımlılığı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çağımızın gerekliliğinin hastalığa dönüşmesi.

   
 2. internet te gereğinden fazla vakit geçirerek faydadan çok zarar sağlanması

   
 3. insanları asosyal yapan tembelleştiren bağımlılık. gelişen teknolojiyle internet ortamından bütün ihtiyaçlarımızı karşılayabilir, bütün işlemleri yapabilir hale geldik. bu nedenledir ki bağımlılığımız arttıkça arttı. sanal arkadaşlıklar, sanal alışverişler, sanal oyunlar, sanal işlemler, sanal aşklar her şey sanal hale geldi ne yazık ki...

   
 4. asosyalliğin ana sebeplerinden biri olan çağımızın tehlikeli hastalığı

   
 5. kişinin çevreyle alakasını kesmesi, eşinden dostundan daha değerli konuma gelmesi, internet bağlı olmayan evlerin, kocaman birer eksiği olarak görülen, en kısa zamanda mutlaka bağlat diye telkinlerde bulunulan, hayatımızın anlamı haline gelen, internetteyken sağımızdan geçen kişiye bile merhabayı çok gördüğümüz bağımlılık.

   
 6. tıp dünyasının kabul ettiği çağımızın hastalığı.

   
 7. malum yeşil ay haftasındayız bağımlılık ile mücadeleye dikkat çeken kuruluşun internet bağımlılığını da artık diğer bağımlılık türleri (alkol,sigara, madde) arasına aldığını hatırlatmada fayda gördüğüm konu

   
 8. her işimizi internetten karşılayabiliyorken neden bunu bir hastalık gibi gösterdiklerini anlayamadığım, sahip olduğumdan dolayı hiç rahatsızlık duymadığım, bana pek çok getirileri olan durum.

   
 9. günümüzün en büyük hastalığı.

  hepimizde o durum var kabul etmeyen varsa o daha bi sorunludur.

  elden telefon düşmüyorsa sosyal medyalarda vakti öldürüyorsan bağımlısın demektir.

   
 10. Hepimiz bağımlıyız,az veya çok.

  Z kuşağı başta olmak üzere arkasından gelen kuşak ne ise o daha beter duruma doğru sürükleniyor.

  Biz yaşlardaki insanları bile çoğu şeyden alıkoyan internet bir nevi uyuşturucu bağımlılığı gibi insan beynini resmen uyuşturuyor,düşünme yetisini kaybedebiliyor aşırı bağımlı olanlar,bunun sonucunda da düşünmeyen empati kuramayan insanlar ve nesiller yetişmeye başlıyor ve başladı da.

  dijital çağın getirisi kadarda kötü kullanıldığında götürüsü daha fazla olacak gibi.

  Millet olarak biraz ayarımız olsa her şey daha iyi olacak aslında.

  sonumuz hayrolsun.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam