1 2 3 4 5 6 7 8

hobi bahçesi düzenlenmesinin yasallaşması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

  1. verimli araziler üzerine hobi bahçesi düzenlenmemesidir. doğru karardır. Yoksa bu işin cezası var. hapis cezası. bu işi yapanlara da hapis cezası bile var. Şimdi elde kalıpta hobi bahçesi alanlar ne olacak.

     
  2. ne zararı var dediğim başlık.

    evet kararı doğru buluyorum ama Devlet hobi bahçelerini teşvik etmeli. İnsanlar stres atıp tarımı öğrenmeli. Çocuklar sebze meyve nasıl yetişir bilmeden büyüyorlar. Tarımda hep yanlışları yapıyoruz. Tarım arazileri 1 veya 2 dönüme kadar bölünebilmeli ve işletilebilmeli.

    30 40 50 dönüm araziyi ekip biçmek kolay değil altından kalkmak kolay değil. Bırakın insanlar küçük de olsa toprak alıp tarım yapsınlar belki ileride daha büyük alanlarda tarıma başlayacaklar. Şehrin stresinden uzaklaşsınlar. Burada hobi bahçesine karşı çıkanlar eminim arazilerini 4-5 katına hobi bahçelerine satıp sonrada parasını harcayıp bitirenlerdir. Japonya'da devlet hobi bahçesine teşvik ediyor. Devletimiz hobi bahçesinden çok hazine arazisini çevirip kendine mal edenlerle, orman arazilerine villa yapanlarla mücadele etmeli. ormanlar oyulup oyulup içerisine villa yapılıyor. Hobi bahçelerinin kime ne zararı var.

     
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.