1 2 3 4 5 6 7 8

hdp ye oy veren akp li

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. akp oyunun % 50 lerden % 40 a düşmesini sağlayan seçmendir .

   
 2. Yaklaşık %5.9 kadar bir kesimdir 2011den 2015e gelinen süreçte akpartiden hdp'ye doğru yaşanan seçmen geçişidir.

  Bazılarının söylediği gibi chp oy filan artırmamıştır 2011'de 25.95 olay oyu 2015'de 24.95'e inmiştir. bu yüzde 1 de muhtemelen hdp'ye gitmiştir.

  Not: Tabi bu şekilde değişen oy oranları üzerinden ahkam kesmek de çok doğru değil nitekim 4 yıl içinde ölenler, yeni oy hakkı kazanan seçmenler ve sandığa gidip gitmeyenler düşünülünce bu tip hesaplar kesinlik arz edemiyor.

   
 3. akp ve hdp arasında git gel yapan seçmendir . iki partiyi de kendine yakın bulan seçmendir . ideolojileri aynı olan partilerin seçmenidir .

   
 4. ideolojileri aynı olduğu için gelgit yaşayan seçmen modeli

   
 5. tamamen akp yöneticilerinin ultra seviyeli sözlerinden oluşan yazımın memurlar.net editörlerince silindiği başlığa konu olan akpli.

  bu 2. entrim oldu silinen, gerekçe bile belirtilmedi. Burada herkese aynı tavrı gösterirler ona saygıyı duyarım, ama herkese aynı tavrı göstermedikleri zaman ona saygı duymam. Nitekim burada aynı tavrı göstermemişlerdir. Gördüğünüz gibi biz devletin verdiği istatistiiklere göre yorumumuzu yazmışız, mstft istatistik vermeyi seviyesizlik olarak görmüş. mstft'nin seviyesiz suçlaması karşısında hiç bir şey yapılmamış, biz kendisinin desteklediği anlayışın müslüman ahlaklı yöneticilerinin çok ahlaklı sözlerini yazınca entri silinmiştir. Bundan sonra da akpyi eleştirmemek üzerine bina edilmiş bir anlayış. konu hdpye oy veren akpliler, Bu kadar önemli bir konuyu görüşeceğimiz bir yerde kalkıp da bunu iki buçuk entriye sıkıştırıp, seviye düşmediği halde yalandan tırıskadan seviye düştü diye konuyu olmadık yerlere götürüyor hiç bir şey demiyorsunuz, ben cevap verince entriyi siliyorsunuz, daha da gelmem davosa, pardon sözlüğe.

   
 6. Aslında AKP'ye veren HDP'lilerin tekrar kendi yuvalarına dönme durumudur.

   
 7. "hdp ye oy veren akp li değildir. Ak Parti'yi; diğerlerini kullandıkları gibi kullanan seçmen kitlesidir.

   
 8. hdp-akp .... elele 1 kasıma hazırlanan seçmen kitlesidir

   
 9. "Ben yapmadım. Chp seçmeni yaptı" diyen kişidir.

   
 10. 1 kasımda tekrar akp ye oy vererek akp-hdp kardeştir mesajını veren seçmendir

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.