1 2 3 4 5 6 7 8

hatay

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. akdeniz bölgesinde bulunan bir ilimiz. 1939 yılında türkiye'ye katılmıştır. atatürk'ün kırk asırlık türk yurdu diye tanımladığı yerdir. en son şimdi emniyet genel müdürü olan valisi celalettin cerrah'ın çabalarıyla dünya gastronomi şehirleri arasına katılan lezzet durağıdır.

   
 2. Künefenin anavatanı

   
 3. Eski bir yerleşim yeri olan Hatay aynı zamanda medeniyetler şehridir. Ermeni, Türk, Arap Yahudi, Hristiyan vs. gibi milletleri bir arada barındırmıştır. Kardeşliğin ve birliğin sembolünü taşıyan bir şehirdir.

   
 4. iskenderun ilçesinin bağlı olduğu, karayolu ile giriş olup çıkış için geriye dönüldüğü il

   
 5. insanlarınında havası kadar sıcak olduğu sofrasının dillere destan olduğu şu sıralar sınır sorunlarından ötürü karışan güzide memleketim

   
 6. İlk yerleşim yerlerinden olup geçmişinde büyük depremler atlatıp yerle bir olup tekrar şehrin kurulduğu, belediyenin yer altı çalışmaları yaparken yine vurduğumuz yerden hangi tarihi yapı çıkıcak diye korktuğu, yollarının ömür törpüsü olduğu,zengin bir yemek kültürüne sahip çok çok geliştirilmeye açık bir Büyükşehir.

   
 7. trafik ışığı ve yolda şeritler olmamasına rağmen tarikte korna sesinin de olmadığı güzide bir şehir.

   
 8. Yaz olduğunda sıcaklık ve nem ile birlikte insanı bezdiren fakat Harbiye'ye gidip,orada kurulan doğal şelaleler üzerindeki otantik,güler yüzlü, sıcak, samimi insanların çalıştığı restorantlarda ayaklarınızı buz gibi akan suya sokarak kebabınızı yerken sıcakta neredeymiş dercesine üşüdüğünüz, kış mevsiminde tişörtle dolaştığınız,baharı olmayan şehirdir.Baharı yoktur diyorum çünkü yaz birden gelir,birden de kışa girerler.

   
 9. türkiye haritasında türkiye'nin cinsel organı gibi duran şehrimizdir.

   
 10. başlığı açanın hatay valisi iken emniyet genel müdürü olan valinin adını hatalı olarak verdiği, altına entry girenlerin Hatay'ı Antakya olarak algıladığı yazılarından belli olduğu, Suriyeli göçü, çarpık yerleşme, son sürat ve kontrolsüz sanayileşme ile doğal güzelliği zarar gören güzelim akdeniz ilimizdir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.