1 2 3 4 5 6 7 8

gelecek kaygısı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

  1. özellikle genç nüfus üzerinde büyük bir baskı ve stres yaratan durumların bütününüdür. Genç bireylerin yıllar sonra nasıl geçineceklerini, bir iş sahibi olup olmayacaklarını, iş bulsalar dahi işlerinde mutlu olup olmayacaklarını ve bunlar gibi binlerce soru nedeniyle sürekli bir sorgulama hali içinde olmalarıdır.

     
  2. Bugün üniversite yerleşme sonuçları açıklanmış. Eminim gençlerin çoğu bir yere yerleşmiş olmanın mutluluğu ile birlikte, bu bölümü bitirip mezun olduğunda iş bulup bulamayacağının endişesini de yaşıyordur. Hatta bazı gençler üniversite okurken bile, bölüm yada üniversite değiştirme girişimlerinde bulunabiliyor. Çünkü insanların çevrelerinde, istemediği bölümden mezun olup, iş bulamayan pek çok örnek var. Bu da ister istemez gençlerin üzerinde bir gelecek kaygısı oluşturuyor.

     
  3. şu an içerisinde bulunduğum kaygı türü. geleceği düşünmekten günü yaşayamıyoruz. bu da ne geleceği yatırım yapmamı mümkün kılıyor ne de anı yaşamamı. çok saçma bir ruh hali.

     
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam