1 2 3 4 5 6 7 8

geçim sıkıntısına düşmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sınırlı geliri olan, asgari ücretlilerin veya memurların aile bireyleri çok olduğu için ve harcamaları fazla olduğu için paranın suyunu çekmesi ve ihtiyaçların karşılanamaması durumu.

   
 2. Bütçede, yapılan harcamalar ve giderleri karşılayacak kadar gelirin olmamasıdır..

   
 3. Bir eve ay sonunda kazanılarak giren paranın karşıtı olarak harcama miktarının kazanılan paradan daha fazla olması durumunda harcanacak paranın kalmaması ev sisteminin işletilemez hale gelmesidir.

   
 4. gelirin gideri karşılamadığı ya da karşılamakta zorlanıldığı durumdur. kiranın, elektrik,internet,su cep telefonu gibi çeşitli kalemlerdeki harcamaların gelirlerle aynı ya da daha fazla olduğu durumu anlatan sözdür.

   
 5. günümüzde sıklıkla yaşanan gelirin giderden az olması durumudur. bu hayat pahalılığında asgari ücretlilerin sonuna kadar yaşadığıdır.ihtiyaçların kısıtlanması ve standartların çok altında bir yaşam sürmeye sebep olandır.

   
 6. kişinin maddi açıdan zorda olduğunu gösteren durum.

   
 7. eskisi gibi dert etmedigim sorun. Gecim sıkıntısında yasamak insanların secimi oldu artık. Ve her secim sorumlulugunu yaninda getirir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam