1 2 3 4 5 6 7 8

ev ekonomisi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. biz ortaokuldayken ders olarak okutulan, şimdilerde üniversitelerde önlisans programı olan bölümdür.

  aile içindeki kaynakların en verimli şekilde kullanımı, gelir-gider dengesinin kurulması, tasarruf yöntemlerinin uygulanması, böylece ailenin refah seviyesinin yükselmesi amaçlı çalışmalar bütünüdür.

   
 2. epey eskilerden olmama rağmen bunu ders olarak görmedim. fakat hayat şartları bir şekilde büyüdüğüm süreçte "ev ekonomisi"ni zorunlu kıldı. bugün geldiğimiz pandemi ortamında ise artık bir ayrıcalık sayılıyor. kaynaklarımız kıt ya da ulaşması zor. ya da daha temizini ve güven duyduğumuzu elde etmek için ev ekonomisi devreye girdi. sistem kendi kendini yenilemeye başladı aslında. evde ekmek yapmak eskiden orta ve alt sınıfın rutiniyken şimdi orta üst sınıf için vazgeçilmez bir iş oldu. aynı zamanda da yine pandemi ile temizlik ve ekonomi göstergesi.

   
 3. Eskiden ortaokul öğrencilerinin müfredatında olan ders. Erkek öğrenciler Teknik-iş kız öğrenciler ev ekonomisi dersi görmek zorundaydı.

   
 4. ev ekonomisi günümüzde pek önemsenmeyen lakin çok mühim bir konudur. muslukların kontrol edilmesi, ışıkların gereksiz zamanlarda söndürülmesi ile başlar. nice atasözlerinin deyimlerin uğruna söylendiği bir kavramdır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.