1 2 3 4 5 6 7 8

Er Ryan'ı Kurtarmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Steven Spielberg tarafından yönetilerek, Robert Rodat tarafından yazılan, II. Dünya Savaşı konulu bir savaş filmi

   
 2. izlediğim filmlerin içinde en güzel, en gerçekçi çıkartma sahnesine sahip film, ayrıca senaryosu gerçek hayattan uyarlama olduğu için çok etkileyici müthiş bir film...

   
 3. tom hanks'in en başarılı filmlerinden biri. etkileyici bir savaş filmi

   
  (Bkz: Tom Hanks)(Bkz: matt damon)
 4. 'normandiya çıkarması' sahnesiyle hafızalara kazınan efsane film.

   
 5. dolby digital teknolojisiyle, bu mümkün değilse en azından 5.1 ses sistemiyle izlenmesi tavsiye olunur. 2. dünya savaşı üzerine yapılmış en güçlü birkaç filmden biridir.

   
  (Bkz: Tom Hanks)(Bkz: matt damon)
 6. tom hanks oynadığı için izlemek istemiştim ama girişindeki savaş sahnesi beni öyle etkiledi ki ilk on dakikada başımı ağrıttı ve defalarda izlemeye kalkışıp izleyemediğim bir film olarak kaldı. filmin girişi bile çok etkileyiciydi, eminim film çok çok güzeldir.

   
 7. yaşanılan sahnelerin gerçekliği ile akıllara kazılan sinema filmi.

   
 8. normalin üstü bir savaş filmi. bu filme çok iyi diyenler herhalde flim izlememiş. flimde konu yok. bir oğlunu kayneden bir ailenin diğer oğlunu kurtarma çabası . hepsi bu kadar.

   
 9. Savaş sahneleri aşırı gerçekçi olan başyapıt. Savaşın ortasında bulunan bir bölüğün içindeki askerlerden birkaçının, bütün kardeşleri ölen Er Ryan?ı eve götürme çabalarını konu alıyor. Askerlerin savaş anındaki psikolojileri ve davranışları ekrana en iyi biçimde yansıtılmış. tom hanks oynarsa iyi oynar. Hala yavaş yavaş bıçağı adamın göğsüne yavaş yavaş sokma sahnesi aklıma gelir. Çok ama çok etkilenmiştim.

  puanım:10/9

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.