1 2 3 4 5 6 7 8

elif şafak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 1971 strasbourg doğumlu, odtü uluslararası ilişkiler bölümünü bitirmiş, yüksek lisansını aynı üniversitede kadın çalışmaları bölümünde yapmış, türk kadın yazar. ''mahrem'', ''pinhan'', ''şehrin aynaları'', ''baba ve piç'', ''bit palas'', ''araf'', ''aşk'', ''ustam ve ben'' eserlerinden bazılarıdır. son dönem bazı yazarlar tarafından çok eleştirilse de kalemi kuvvetli, güzide yazarlarımızdan biri olduğu kanaatindeyim.

   
 2. Aşk üzerine yazmış olduğu yazılar ve sözlerde yüreğimizi dağlayan önemli isimlerden biri

   
 3. bir kitabını bile okumadığım hiçte merak etmediğim ünlü yazar

   
 4. türkiye'nin önemli kadın yazarlarındandır. aşk romanıyla adeta patlama yaşamıştır. romanları bir çok dil de yayınlanmıştır.

   
 5. "İskender","Firarperest" gibi kitaplarının ön kapağında kendi yüzünü kullanan,kendine has tarzı olan bir yazar.

   
 6.  
  (Bkz: aşk)(Bkz: siyah süt)
 7. aşk romanı ile tasavvufu Türk insanına ( özellikle Türk kadınlarına ) sevdiren ,baba ve piç romanı ile bir kesimin tepkisine neden olan modern romancılarımızdandır

   
 8. Yazarın Kitapları:

  Kem Gözlere Anadolu, Pinhan, ,Şehrin Aynaları, ,Mahrem, ,Bit Palas, Araf (The Saint of Incipient Insanities çevirisi), Beşpeşe, Med Cezir,Baba ve Piç (The Bastard of Istanbul çevirisi), Siyah Süt, Aşk, Kâğıt Helva, Firarperest, İskender, Şemspare, Ustam ve Ben.

   
 9. Türkiye'deki tasavvuf sömürüsü akımını başlatmış yazardır. Gündemde olan konular üzerine romanlar yazar kendisi. popüler kültürün ürettiği yazarlardandır. Kitaplarının neredeyse tamamını ingilizce yazar daha sonra türkçeye çevirtir. okumazsanız bir şey kaybetmezsiniz.

   
 10. düşünüp sormazsak hıyardan ne farkımız kalır diyen yazar.

   
  (Bkz: edebiyat)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.