1 2 3 4 5 6 7 8

elektrik kesintisi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. artık hayatımızın her alanında bağlılığımızı inkar edemeyeceğimiz, jeneratör ve pillerle onun yokluğuna önlemler aldığımız, uzadıkça keyifsizleştiğimizi düşündüğümüz olaydır..

   
 2. Geçtiğimiz salı günü 6-8 saat arasında süren ve nedeni halen tam olarak bilinmeyen, herkesin kendine göre bir senaryo yazdığı ve bilgi kirliliği konusunda hat safhaya ulaşılan konudur..

   
 3. arıza yada hatlardaki bakım çalışmaları nedeniyle süreli olarak şebekelere elektrik verilememesi.

   
 4. uzun sürmesi halinde hayatı,ekonomiyi felç eden,herşeyi kesintiye uğratan kesinti.

   
 5. sabahın erken saatlerine yine gerçekleşen, uyku zamanı olduğu için çok etki etmese de, gün içinde olduğunda hayatı tüm alanlarıyla birlikte felç eden durumdur. bu durumu yaşamamak adına jeneratör bulundurulması gereklidir.

   
 6. an itibari ile bulundugum sehirde basima gelendir. eskiden elektrik gittiginde pencereden disari bakip "tum sehrin mi gitmis acaba?" diye merak edilirken, bu gunlerde sozluk'e bakip "tum turkiye'de mi gitmis acaba?" diye merak edilir. teknoloji gelisiyor, evet.

   
 7. her an olabilir korkusu yaşatan, dilden dile dolanan lakin hala şehrimde vuku bulmamış kesintidir.

  ne zaman olacak bu kesinti diye endişe ve öfke krizlerine girmeme neden olandır. neden olduğu hala anlaşılmamış, vatandaşı mağdur edendir.

   
 8. elektrik kesintisi mevcut şebeke hatlarının bakım, onarım ve tamirat işleri veya öngörülmeyen bir nedenle ortaya çıkan arızanın giderilmesi için elektrik hattından elektrik iletiminin yapılmayarak güvenli bir şekilde onarımın yapılması için enerjinin kesilmesidir.

   
 9. son zamanlarda tekrardan eski yıllara dönmemize sebep olan, her odaya bir mum yedekler duruma gelmemize neden olan, hangi çağda yaşıyoruz sorusunu sormamıza sebep olan kesintiler.

   
 10. planlı elektrik kesintisi programı kapsamında bazı özel şirketlerin kesinti yapması.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.