1 2 3 4 5 6 7 8

eczanelerin ücretsiz maske dağıtması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Sağlık bakanlığı ve türk eczacılar birliği tarafından alınan karar gereği eczanelerde ücretsiz olarak maskelerin dağıtıma başlanılacağı haberi.

  ecza depoları maskeleri eczanelere ulaştırdıktan sonra, vatandaşların telefonlarına gelen mesajdaki kodu eczaneye verdikten sonra 10 gün kullanmak için 5 adet maske verilecekmiş. aslında bu rakam çok az, çalışmak zorunda olan ve her gün işe gidenler için bu sayı çoğaltılmalı.

  yalnız bu maske işi de iyice arap saçına dönmüş durumda. pazartesi işe gideceğim ama elimde maske yok, artık satılmıyor da. ptt yoluyla gelecek olan maskeden de hala ses seda yok.

   
  (Bkz: maske)(Bkz: PTT)(Bkz: arapsaçı)
 2. izdihama neden olma olasılığı yüksek olan yeni uygulama

   
 3. tam anlamı ile planlanmamış olduğu yaşana sorunlar ortaya çıktıkça daha net anlaşılan şey

   
  (Bkz: e-devlet üzerinden 3.5 milyon maske dağıtılması)
 4. ilk pandemi zamanında tanesi 6 liraya satanların bedava vermesi ilginç olmuştu :)

   
 5. bir ara tanesini 10 liradan satanları da görmüştük dediğim haber

  fırsatçı insan mı yok biz de, anında kar etmeyi düşünüyorlar

   
 6. tanesini 3,5 liradan satan esnafa: " hepsi sizin elinizde kalacak !" diyerek dükkanı terk etmesinden sonra üzerinden fazla zaman geçmeden maskeler bedava dağıtılmaya, daha sonra da 1 liraya satılması ile gerçekten adam o fiyata kimseye satamadı bir daha. Kardeşimin bedduası tuttu. her dükkanın önünden geçtiğimde " adama beddua ettin tuttu. " diyorum. o da elinde kaldı, bu fiyata satamadı diye her seferinde seviniyor. bir de bunlar küçük esnaf denen küçük düşünen insanlar. tabi o dönemde eczane 5 liraya satıyordu tanesini. :)

  eczanecileri üzen durum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.