1 2 3 4 5 6 7 8

doktor mühendis kaçıran ilçe

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. türkiyenin ulaşılması en zor ilçesi ermenektir. gelen doktor ve mühendisler en fazla iki üç yıl dayanıp tayin oluyor. bu sebepten rekorlar kitabına girmesi için bence bütün koşullar oluşmuştur.

   
 2. Bazen ulaşım zorluğundan, bazen bitmek bilmeyen, musluktan akan suyu donduran, çetin kış şartlarından, bazen de yöre halkının hal ve hareketlerinden ilçeye gelen memur kesimi kısa süre içersinde tayinini başka yere aldırarak bölgeyi terk eder. Ben de meslek hayatım boyunca sık yer değiştirdim ancak görev yaptığım her yerden başka mecburiyetlerden dolayı ayrıldım, her birinde güzel anılar biriktirdim.

   
 3. doktor mühendis kaçıran ülke olsa, daha güzel bir başlık olurdu. zira ülkeden kaçan doktorun, mühendisin haddi hesabı yok.

   
 4. (istisnalar hariç olmak üzere) başlıktaki vurgulanan zat-ı alilerin; idealist-özgeci olmayıp, batı dayatması hedonist-utilitarist olduklarını gösteren durumdur-delildir ne yazık ki. Buradaki asıl sorun; ilçe veya herhangi bir yerleşim yeri değildir, zihin ve anlayış sorundur.

   
 5. "düş de gör" diyebileceğim durum.

  Allah yardım etsin.

  İnsanın hayati tehlikesinin bulunması, ağır küfür ve hakarete, iftiraya, dedikoduya, şark kurnazlıklarına maruz kalması, sürülmeyle, siyasetle tehdit edilmesi, dilekçelerinin dayısı yoksa ciddiye alınmaması, kişiye zahmet edilip cevap dahi verilmemesi, başarılıysa grubundan dışlanması, daha kendisi gelmeden haberinin yalan yanlış duyurulması, eğer nüfuzlu etkin bir makamdaysa taklacıların en önden sıraya girip iş gördürmek için el etek öpmeye başlaması, sinik görülürse ezilmeye başlanılması, nöbetlerin son gelene kilitlenmesi, performans sisteminin saçma sapan hale getirdiği ortamlar...

  diğer bütün faktörleri bir anda yok ediyor.

  Tüm bunları kimse dile getirmez çünkü işinden gücünden olmaz istemez.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.