1 2 3 4 5 6 7 8

demir/kan ilaçları

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yapılan rutin hemogram tahlilleri sonucunda demir ve hgb oranının normal düzeyin altında çıkması ile doktorların hemen takviyeye başvurmaları ile kullanmaya başlanan ilaçlardır

  bir takım sindirim bozukluklarına neden olmaktalardır ki bu yan etkiler kişiden kişiye değişiklik gösterir

  (konuyu bilirkişi olarak değil bir kullanıcı olarak açtım hatam varsa affola. Sağlıkçılardan yardım alalım daha doğru bilgilendirme için)

   
 2. demir alımı yetersiz veya ağır kanamalar geçirmiş hastalardaki ve gebelerdeki demir eksikliği sonucu görülen kansızlıklarda kullanılan demir bağlama amaçlı tedavilerdir.ağız yoluyla tablet yada şurup olarak yada kas içi enjeksiyon yoluyla alınan ilaçlardır.

  bu ilaç kullanılırken demirin bağırsaklardaki emilimini azaltan çay süt gibi içitler ilacın 1 saat öncesinde ve 1 saat sonrasında tüketilmemelidir.

  tedavi sürerken bir yandanda uygun bir diyetle desteklenmelidir,tavuk ciğeri,yeşil mercimek,ceviz,kuru siyah üzüm,kırmızı et,kuru kayısı içeren bir diyet uygundur.

  (yazar arkadaşına geçmiş olsun diyen yazarın entrysidir)

   
 3. #148a entryden doğal takviye yöntemleri de okunup not alınmıştır

  halsizlik, çarpıntı, baş dönmesi ve uykusuzluk gibi vücudu yoran etkileri etkileri olan anemik hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlardır

  (kendisine şifa dilekleri sunulan yazarın memnuniyet gülümsemesidir. teşekkürler)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam