1 2 3 4 5 6 7 8

Çocukluk

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. İsminin önünde masumiyet sıfatlarından başka sıfatların olmadığı, hayatın bütün kirlerinin sadece sokakta oynarken kirlenen elbise ve beden olduğunun sanıldığı, bir parça çikolata/gofretin hazine değerinde olduğu, elma şekerinin lolipoplarin büyük babası olduğu dönemdir çocukluk..

   
 2. insanoğlugunun her açıdan özgür olduğu tek zaman dilimi.

   
 3. neredeyse tüm sorunların kaynağında mutlaka bilinç altına işlenen birşeylerin olduğu dönem.

   
 4. hiç bir sorunun yaşanmadığı ekmek elden su gölden misali akşamı oyunla ettiğimiz masum günler.

   
 5. Sabahın seherinde mi uyanılmış, kargalar mamasını kaçta yermiş,o saatte uyanılır mıymış bilmeden; misafir evinde uyunulur muymuş, neden ayıp olsunmuş, uykunun yeri ve zamanı olur muymuş gibi durumların umra dahil olmadığı, sorgusuz sualsiz,içten geldiği gibi, aklın oyunları, çıkarları nedir bilmeden yaşadığımız, insani evrenin en uzun sürmesi gereken evresi olduğunu çok geç fark ettiğimizdir. Zamanı geri almak mümkün olsundur.

   
 6. ... eğer köyde ise, kenar mahallede ise bir şey ifade eden dönemdir. erkeklerin topunun çamurlu suya kaçması, kızların ip atlamasıdır terlikleriyle. yazın yatsı ezanıyla eve dönmektir. kışın öğlenciysen sabahları, sabahçıysan öğleden sonraları sokakta garip kalmaktır, yalnız kalmaktır. ödevlerini ablana, abine yaptırmaktır, en az beş kişinin elinden geçmiş cildi dağılmış kitaplarla tahsil görmektir. tırnağını kesmeyi unuttuğun gün, öğretmenine 'tırnak makasım kırıldı' yalanı söylemektir. canım öğretmenim bu yalanları yutmaz ama kırmazdı da bizi. bitmez anlatmakla benden bu kadar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.