1 2 3 4 5 6 7 8

çocukların oyun alanı bulamaması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. site ve apartman kültürü hakim olan yerlerde ve şehirlerde örneğin benim yaşadığım yerde site yöneticisinin çocukları parka kovalaması, parkdakilerin top oynamayın gürültü yapmayın diye yola kovalaması ve çocukların çaresiz kalışı durumudur.

   
 2. gökdelenler, avm ler, iş merkezleri derken kentsel dönüşümde oyun alanı ve yeşil alanların az bulunmasından dolayı, yeni nesil çocukların oyun oynayacak yerlerinin kalmamasıdır.

   
 3. Apartmanların, işyerlerinin arasına lutfedilip yerleştirilmiş ender çocuk parkları sınırlandırılmış oyun alanları ve günümüz çocuklarının çok büyük şanssızlığı...

   
 4. son yıllarda hızla yayılan müteahhitlerin yurdun her bir köşesine ev dikmesiyle gerçekleşen hadise. neredeyse dağların eteklerine bile binalar yapılıyor artık. çocuklarımızın oyun oynayacak alanları olmadığından mütevellit bilgisayar başında ömürlerini geçiriyorlar ne yazık ki.

   
 5. beton yığınlarının işgali neticesinde sokaktaki oyun kültüründen mahrum kalmak.

   
 6. büyük şehirlerde muzdarip olunan konu.

  iyi ve bakımlı bir sitede oturuyorsanız kısmen çocuğunuz daha az etkilenecektir bu durumdan ama bu imkana sahip olmayan büyük çoğunluk için daha çok evde hapsolup oyundan arkadastan mahrum olmaya sebep olan durumdur.

   
 7. yeni Türkiye'nin eski gerçeklerinden biri..

   
 8. çocuklar için oyun alanı olarak beton ve plastik parke parklar yerine her yerel yönetimin onların doğal ortamdan uzaklaşmamasını sağlayacak toprak ve kum zeminli alanlar yapmalıdır durumu.

   
 9. Ön tekerin arka tekeri gittiği yere değil daha kötü bir yere götürmesi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.