1 2 3 4 5 6 7 8

çocuğun salıncakta uyuması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çocuğunu parka getiren birinin çocuğunu salıncağa bindirip sallaması esnasında salıncaktaki çocuğun göz kapaklarının ağırlaşması bütün bunların ardından anne babanın çocuğunu salıncaktan kucağına alması..

   
 2. boşlukta asılan bir yatak çeşidi olan salıncakta çocuğun olağan olarak uyumasıdır.

  sallanarak uyumak sağlıklı olmasada.

   
 3. bebeklerin ve çocukların sallanarak uyumayı sevmeleri sonucunda uykusu daha önceden olan çocuğun hafif bir sallantı ile hemen uyuyabileceğini gösteren durum.

   
 4. bebekler anne karnında iken beşikte sallanır vaziyette oldukları için doğduklarında da anne karnındaki rahatlıklarını özlüyorlar. sürekli sallanmak istemelerinin nedeni odur. idealist anne-babalar ben çocuğumu hiç sallamadan büyüteceğim, aman değerli beyinleri zarar görmeyecek travma yaşamayacak motivasyonuyla genelde bu sallama olayına başlangıçta direnç gösterme eğilimindedirler. ancak kısa sürede bebekler onları yola getirecek, eşyanın tabiatına aykırı hareket etmenin bedelini ödeteceklerdir.

  tanım: geleneksel çocuk uyutma yöntemimiz.

   
 5. Buldumcuk bir anne olarak oğlum doğmadan önce beyin hücreleri için asla dediğim ,doğumdan 10 gün sonra çocuk aglamasina karşı geçirdiğim bir bunalım sonucu bir eve ,bir arabaya (gidilecek yerler için)aldığım mucizevi susturucu ....

   
 6. uykuya tam olarak dalınmadığı zaman sallanmanın kesildiği anda uykudan uyanma ile sonuçlanan eylem.

   
 7. bir uyutma yöntemidir.

  Eski insanların ürettiği bir çare. efendim yere bir örtü serilir. çocuğu örtünün üzerine konur. sen çarşafın iki ucundan diğeri de çarşafın öteki iki ucundan tutulur. ayağa kaldırılıp bir sağa bir sola sallamaya başlarsın. işte çocuk zaten bu hareketi görünce transa geçiyor. Genellikle 10-15 sallamadan sonra trans halindeki çocuğun gözleri kapanıyor ve uyumaya başlıyor. Tek handikabı şudur: bunu sürekli yaptığınız zaman artık çocuk sallanmadan uyuyamıyor. Alışır ona göre..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.