1 2 3 4 5 6 7 8

büyüteç

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gözle net görülmeyen şeyleri görmeyi sağlayan alet

   
 2. dedektif gecıt'ın perdesüsüyle birlikte vazgeçemediği alet

   
 3. akıllarına bu fikirler nasıl geliyor anlamıyorum.

  belki de haklıdırlar.

  diyorlar ki dev bir büyütece benzeyen merceklerle...

  uyduların bulunduğu yükseklikten,

  güneş ışınlarını odaklayarak,

  dünyanın istedikleri bölgesinde orman yangını çıkarabiliyorlar.

  odaklanan ışınları hiç kimse görmez diyorlar.

  çok sinir bozucu.

   
 4. Meslek gereği de kullandığım bir alet,bazı net olmayan yazıları rakamları rahatlıkla görebilme olanağı sağlıyor ,adı üstümde mercek sayesinde büyüterek daha çok netleşmesini sağlıyor görmek istediklerini,güzel buluş :))

   
 5. Bilgisayar üzerinden mevzuat okumaya henüz alışamadığım kadim zamanlarda mini boyutlardaki mevzuat (kanun)kitaplarını okumak için ciddi ciddi kullandığım ama hiçbir işe yaramadığını gördüğüm zımbırtı.

  Yine de Adaletin aslında ne kadar zor ulaşılabilir bir şey olduğunu o günlerde anladım. Bir dedektif titizliği ile kullandığım büyütecimi çıkarıp "hımm bakalım bu konuda Anayasa ne diyor, CMK' nun da (o zaman CMUK idi) ne var" diyordum. Cep boy kanun kitaplarını daha büyük puntolar ise yazsalar ve ben okumak için büyüteç kullanmasam daha mı iyi olurdu diye düşünmeden edemiyorum. İnsanlık tarihi, herkes okuyup anlasın diye levhalara yazılan kanunları da gördü.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam