1 2 3 4 5 6 7 8

büyük şahsiyetler neden buralarda yaşamış

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir isveçlinin bu kadar ağır sınandığını sanmıyorum.

  yorumu yapılabilecek başlık.

   
 2. Büyük şahsiyete örnek lütfen ve de yer

   
 3. bir isveçlinin bu kadar ağır sınandığını sanmıyorum. demişsin cevabım:

  öncelikle müminler Allah'a iman etmiş kişilerdir. yani bir yaradan var her şeyi bilir, her şeyi görür her şeye gücü yeter. Böyle bir azamet karşısında hiç bir şey tesadüf değildir. Kimsenin sınavı da kimseye denk değildir. Senin parmak izin nasıl farklıysa herkesin imtihanı da senin imtihanından farklıdır. senin için en hayırlısını yine sen değil her şeyi bilen ve seni yaratan Allah bilir. yok şura da şu olsaydı şu zamanda doğsaydım şöyle olsaydı demek yerine Allah'a tevekkül et. senin annen baban dahi seni tam olarak anlayamaz. Ancak Allah her şeyi hakkıyla bilendir. peygamber efendimiz sav. ?Eğer başına bir iş gelirse, ?Keşke şöyle yapsaydım; o zaman şöyle olurdu.? deme. ?Allah?ın takdiri böyleymiş; O dilediğini yaptı.? de. Zira, ?Keşke şöyle yapsaydım.? sözü, şeytanın vesvesesine yol açar.? (Müslim, Kader, 34) buyurmuşlar. aynı zamanda bebeklerin vucudlarının parçalandığı hamile bacılarımızın açlıktan öldüğü bir zaman da yaşıyoruz. bu aklı ve vicdanı olan bir kimseyi nasıl delirtmez ? Allah bize Hatta boynuzsuz olan koyun bile boynuzlu olan koyundan hakkını alır denilen günde yardım etsin.

   
 4. üstteki entry'i okurken birden kendi sesim yok oldu, davudi sesle okuyan biri okumaya başladı. şırıl şırıl akan dere, yavaş çekimde açan gül, çiçek özüyle beslenen sinek kuşu, çölde yavaşça yürüyen bedevi ve devesi gibi bir arka plan gözümün önünde canlandı resmen, lol

  başlığa gelince, başlık sahibi yine izlediği, okuduğu bir haberi, hiçbir anlaşılır detay olmadan sözlükle paylaşmış olabilir, böyle başlık açmaktan zevk alıyor gibi, lol

   
 5. durum tespiti yapmaya çalışıyorum.

  neden insanlar niyet okuyor ?

  isveçliler bu kadar ağır sınanmıyor,

  dolayısıyla tarihi kayıtlara geçmiş insanları da pek fazla yok.

  hepsi bu kadar.

   
 6. supporters örnek çok.

  hangi birini sayayım ?

  birini söylesem öbürünün hatırı kalır.

  kanamalı hastayı kaptığı gibi hastaneye yetiştiren vatandaş,

  cebinden parasını ödeyip dosyayı kapatan avukat,

  emaneti gözü gibi kollayanlar, hayatlarını ortaya koyanlar...

  çok fazla çok...

  yaşamışlar yaşamaya devam ediyorlar.

   
 7. ÇÜRÜMÜŞLÜK o kadar zirvedeki , ahlaklı bir tavır alıp iyi bir davranış sergileyen vatandaşı büyük şahsiyet olarak görmeye başladık .

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam