1 2 3 4 5 6 7 8

biontech aşısı günlüğü

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bugün itibariyle aşı oldum saat:9:00 hani ne olur ne olmaz diye hafta içine ve sabaha randevu aldım. Belirtilen saatte Hastaneye geldim. Ben randevu sırası filan beklerken bir kağıt doldurmam istendi. İşte aşının sağlığa zararı var mı, yan etkileri şu bu.

  Esasen aşıyla ilgili hastaneye gitmeden önce bazı araştırmalar yapmıştım. Daha çok alerjik bir bünyeye sahip olduğum için acaba yan etki filan olur mu diye düşünmeden edemedim. Hani sinovach aşısı olsa ondan olurdum da neyse...

  allerji- immünoloji uzmanından videolar da izledim. her zaman yaşadığımız bir sorun değil ki.. değil mi ama.

  gelelim sabah saat 9,00 a...

  evet bahse konu belgeyi doldurdum imzaladım. Aşıyı yapacak hemşireye verdim bekle dedi. 5 dakika olmadan sıra geldi. Hemşire malum aşıyı şırıngaya çekti ve antibiyotiğe alerjin var mı, kısa süre içerisinde aşı oldun mu gibi sorular sordu. Yok dedim.

  Hemşire sol koluma doğru ışınlandı vee tıpp.

  1 saniyede aşı olduk. eveet şimdi

  aşı sonrası bekleme süresi 30 dakika...

  bekledim bekledim. Hiçbir şey olmadı.

  8 saat sonrasına doğru ayaklarımda ağrı başladı biraz öncesinde boğazımda/kulağımda kaşıntı başka da bir şeyim yoktu... ha Kolumda da hafif ağrı..

  sabah durumu anlatırım artık.

  şimdilik bu kadar uyumam lazım. kalım sağlıcakla..

  tanım: biontech aşısı olanların sayfası

   
 2. alman aşısı.

  Gece mışıl mışıl uyudum. Herhangi bir şey oluşmadı. Sadece kolumda ufak bir ağrı o kadar. Dediğim gibi ben polenlere ota .ka herşeye alerji olan bir insanım. sabah bile kalkarken hapşırırım yani o derece. bir sonraki randevuyu bekliyorum. Bana 6 hafta sonraki günde randevunu al demişlerdi sisteme girdim şuan için herhangi bir durum yok. Sadece covid aşısı 1. ci dozu oldunuz var. Ve 2. ci dozu ne zaman olacağına ilişkin tarihsel bilgiler.

  2.Cİ AŞI OLDUĞUMDA DA YAZARIM .inşallah.

   
 3. spoiler

  sürekli güncellenen bilimsel çalışmalar içerikli link paylaşılmış.

   
 4. Çarşamba günü oldum. Sağlık ocağından randevu almıştım. Aslında ben randevu maceramı anlatsam daha uzun yazardım. Sabahtan başlayıp öğleden sonra anca alabildim. Ondan sonra karşıma bir haber çıktı. Yoğunluktan dolayı randevu alamayan kişiler direkt hastaneye gidip aşı olabilir. Büyük bir hüsran yaşadığım doğrudur.

  Sonra aşı günü çattı. Arkadaşın biri sağlık ocağında vurmuyorlar, hastaneye gönderdiler beni dedi. Doğal olarak kızdım, o zaman niye randevu açılıyor ki diye. Tabi yalan haber çıktı. Aile hekimi niye geldiniz gidin demedi.sonra aşımı saniyeler içinde vurdular. Dışarıda on dakika bekleyin dediler. O sırada sadece elimde, kolumda uyuşma oldu. Kolumda acımıyordu ama akşamın geç saatlerinde ağrımaya başladı. Ağzımda acılık vardı, yediğim herşey acı tat veriyordu.

  Ertesi gün bütün gün kolum ağrıdı, o yüzden fazla yukarıya kaldırmamaya çalıştım. Bir de aşırı yorgunluk oldu.

  Bugünde bütün olumsuzluklara veda ettim. Sadece iğnenin girdiği yerde dokununca hafif bir acı var. Çok korkuyordum alman aşısından ama korktuğum gibi değilmiş. Çok şükür olduk kurtulduk. 6 hafta sonra ikinci aşı için randevu alın dediler. 42 gün sonra görüşmek üzere.;)

  Alman aşısının insana yaşattığı acıyı, tedirginliği anlattığımız günlük.

   
 5. tam aşıya gidecekken pozitif çıktığım günde olacağım aşıdır

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.