1 2 3 4 5 6 7 8

babylon Berlin

paylaş araştır şikayetçiyim

 

  1. Kusursuz bir dönem dizisi. Almanlar bu konuda da çok iyi iş çıkarmış dedirten cinstendi. Müthiş bir bilgi, derin araştırma, muazzam detaylar olmadan bu iş olmuyor sevgili Romalılar! Kurgu da cabası... Polisiye diye geçiyor dizi lakin içinde 1. dünya savaşı sonrası almanya ki öncesi hakkında da anekdotlar içeren, kurulan weimar cumhuriyeti, nazizimin doğuşu ki dolayısıyla adım adım gelecek olan hitler, Sovyetler, troçkistler falan (ulan kardakov)... dolayısıyla politik de denilebilecek bir yapım ya da ben diziyi daha çok bu yönüyle izledim. (O zaman politik polisiye diyelim.) üstelik kültür, sanat, yaşam tarzı, ekonomik, sosyolojik ipuçlarını olağanüstü bir görsel şölenle ekrana yansıtıyorlar. Sefalet, şatafat, ihtiras, ihanetler...

    Kendinizi tam olarak o devirde hissedebilirsiniz. Kullanılan müzik, dans, dizideki film çekimleri, kıyafetler, mekan sizi tam o atmosfere götürüp büyülüyor. Çok heyecan vericiydi yahu şimdi bile o tadı hissettim.

    /zu asche zu staub/

    Çok şey yazmayalım. İzlemek yeterli. Gelsin yeni sezonlar, aylardır bekliyoruz.

     
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam