1 2 3 4 5 6 7 8

Atakan Yavuz

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. iyiler asla özür dilemez, hata günlüğü, bakış talimi,kunduz dersleri isimli kitapların yazarı. dergilerde şiir, deneme ve şiir üzerine yazıyor.

   
 2. spoiler

   
 3. "dünya insanı görünmez kılmak istediği için ona tanımlar, kavramlar, roller giydiriyordu. O da safça giyiyordu bu elbiseleri. Kravatlar bu yüzden vardı. Yasalar tüzükler yol kuralları. radarları bu yüzden koyarlardı yollara. cezayı; kuralları ihlal ettiğin için , görünmeye cüret eden bir küstah olduğun için keserlerdi. küstah derlerdi bu yüzden itiraz edene. oysa küstahlık, kendi beni için savaşanların eline verilmiş bir kılıç olamaz mıydı?

  rüzgardı senin şeyhin ve sana durmadan "kendini bil" diyordu. kendine , kendi seçtiğin kelimelerle bir ben inşa edemezsen neyi bilecektin ki? peki, kendini bulmadan bilinecek olan neydi? aramaya çıkmazsan nasıl bulacaktın ki?

  dünya insanın görünmesini istemezdi. seni de bu yüzden sevmişti. bütün kurallara uysalca boyun eğdiğin için. her yere vaktinde gidip sessizce beklediğin için. onu hiç rahatsız etmediğinden sana ilişmemişti dünya. ama rahatsız etmezsen ilişmezsen hakkın olan haysiyeti istemezsen nasıl var olacaktın ki? Seni yok sayan dünyadan hakkını almadan mı gidecektin?"

  demiş yazardır.

   
 4. spoiler

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.