1 2 3 4 5 6 7 8

Aşılamanın anlık takip edilmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Günlük vaka sayıları vs.den sonra takip edeceğimiz bir şey daha oldu dediğim durumdur.

  Şu https://covid19asi.saglik.gov.tr/ adresten anlık takip edebilirsiniz.

  Sinovac firmasınca üretilen CoronaVac aşısı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından "Acil Kullanım Onayı" verilmesinin ardından, ilk olarak dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Bilim Kurulu üyelerine yapılmıştı.

  Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda, Sağlık Bakanlığınca belirlenen "Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi"ne göre birinci aşamada yer alan sağlık çalışanlarının aşılanmasına da bugün başlanmış. Bu kapsamda, aşılamanın 2. gününde 450 bin sağlık çalışanına CoronaVac aşısının ilk dozu yapılmış.

  Ver coşkuyu pardon aşıyı...

   
  (Bkz: CoronaVac)(Bkz: Ben de aşı oldum)
 2. son derece gereksiz bir çalışma olmuş bunu takip etsek ne olur etmesek ne olur hatta gizli tutulması daha hayırlı olurdu. şimdi muhalif kesim bir sürü iddialarda bulunur iktidar kesimi de cevaplama durumunda kalır. bu tartışma da gayet gereksiz olur. aşı olmak isteyen sırası gelince aşısını olsun bu olayı gazetelerde manşette tutmanın hiç bir nedeni yok. bana sıra gelene kadar düşünme halindeyim daha kararım belli değil. anlık da takip etmeyeceğim.

   
 3. Türkiye'nin aşı tablosuna ulaşabileceğimiz sistemdir.

  Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında ülke genelinde yapılan aşı uygulaması, "Kovid-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu" sayfasından bugünden itibaren il bazında canlı verilmeye başlandı.

  Sağlık Bakanlığına ait https://covid19asi.saglik.gov.tr/ adresinde yer alan Türkiye haritasıyla tüm illerdeki aşılama sayılarına ulaşılıyor.

  Haritada toplam sayı dakikada bir, illere göre dağılım ise 10 dakikada bir güncelleniyor.

  An itibariyle Türkiye'de 1 milyon 302 bin 353 kişi aşılanmış durumda.

  Acele etmeyin, sıra size de gelecek!

   
  (Bkz: CoronaVac)(Bkz: covid 19)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.