1 2 3 4 5 6 7 8

akraba evliliği

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çiftlerin yakın dereceden akraba olan biriyle yuva kurmasıdır.

   
 2. evlilik yapılmasında evlilik yapacak kadın ya da erkeğin eşini akrabalarının arasından seçmesidir. bunun bir kaç nedeni olsa da en önemli özelliği toprakların bölünme ve dağılmasını önleme amaçlıdır. günümüzde halen görülen akraba evliliklerinin nedeni; pek bölünecek bir arazi kalmadığı için daha çok kültürlerin aynı olması ve kişilerin birbirlerini her yönüyle tanımasıdır.

   
 3. amcan eniştenle tövbe bismillah dediğim konudur. gülücük

   
 4. Ey peygamber! Biz bilhassa sana şunları helâl kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak ihsan buyurduklarından sahip olduğun cariyeleri, amcalarının kızlarından, halalarının kızlarından, dayılarının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle beraber hicret etmiş olanları, bir de mümin bir kadın kendini peygambere hibe ederse, peygamber nikâh etmek istediği takdirde, onu başka müminlere değil de sadece sana mahsus olmak üzere helâl kıldık. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neyi farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar sana hiçbir darlık olmaması içindir. Allah, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

  Yukaridaki ahzab 50 suresinde anlatilan durum

   
 5. peygambere hak olan,yakışan,ayrıcalık kazandıran, yakın akrabalarla ve ayrıcalıklı olanlarla yapılan evlilik yöntemi

   
 6. dünyayı yöneten siyonist ailelerin, aile servetinin başka kişilerin eline geçmemesi için uyguladıkları evlilik yöntemi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam