1 2 3 4 5 6 7 8

acıkmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. vücudun normal çalışmaları ve harcanan eforla eksilen enerjiyi yerine koyma isteğinin mideden gelen sinyali.mide içindekileri öğüttükten sonrada çalışmaya aralıksız devam ettiği için boş çalışırken duvarlar birbirine temas eder,kazınma hissi bu nedenledir.

   
 2. bir şeyin yoksunluğunu aşırı hissetmek sevgiye acıkmak gibi.

   
 3. diyet yapan insanın daha fazla hissedeceği fiziksel ihtiyaç .

  manevi yönden de ihtiyaç duyulan şeyleri tanımlada kullanılabilir ayrıca.

  bir bebeğin acıktığı zaman ağlaması sadece fiziksel doyum için değil aynı zamanda annesinin sıcaklığına ve kokusuna olan açlığıdır.

   
 4. normal bir insanın günde en az üç kez başına gelebilecek olay. yemek yiyerek giderilebilecek bir durum olurken diyet yapanlar için çekilmez bir çiledir. acıktığını düşünmemek ne kadar yardımcı olur bilinmez lakin allah kimseyi açlıkla terbiye etmesin demekten kendimi alıkoyamadığımdır.

   
 5. kimi zaman gece yarısı da hissedilebilen yeme isteğidir.

  Hayır yemeyeceğim şeklindeki sartlanmaya cevabı mide gurultu yaparak verir.bir sure nefsiyle cebelleşen insan sonunda dayanamaz vr o'nu susturmak için küçük bir sandviçi mideye indirir.

   
 6. geceleri yatmaya yakın zamanlarda insanların akşam yemeğini zamansız yemesinden dolayı veya geç yattığı için yeniden acıktığı için dolabı açıp ne yesem diye düşünmesi sucuk yumurta zeytin gibi atıştırmalıklar yenmesidir.

   
 7. özellikle de, yenilmemesi gereken saatlerde midenin seni sürekli dürtmesi sonucu, pişmanlıkla sonuçlanan eylem.

   
 8. saate baktığım an farkettiğim açlık hissidir. Mesai bitse de gidip karnımı doyursam dediğim karnımın guruldayarak bunu desteklediği biyolojik e hayati bir durumdur.

  iç sesim der ki

  "hal bu ki ara öğün de yemiştim neden acıktım ki"

   
 9. saçına fön çektirdiğin gün yağmur yağması, yakışıklı bir erkekle sohbet ederken ağzından istemsiz sıçrayan poğaça susamı kadar ani ve tatsız gelişen ve diyetteysen , 500 T den ineceğin yeri kaçırmış olduğunu 8 durak sonra anladığında yaşadığın üzüntüye denk 'his'tir. açım.

   
 10. Şuan içinde bulunduğum durumu özetleyen eylem.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.