Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

16 türk devleti

paylaş araştır

1. tarih boyunca Türk halkları tarafından kurulmuş özerk cumhuriyet, beylik ve bağımsız cumhuriyet, beylik, imparatorluk ve hanedanlıkları içerir.

2. 1. hun devleti

2. batı hun imparatorluğu

3.avrupa hun imparatorluğu

4. akhunlar

5. göktürk devleti

6. uygur hakanlığı

7. avar devleti

8. hazar devleti

9. karahanlılar

10. gazneliler

11. büyük selçuklu imparatorluğu

12. hârizmşahlar devleti

13. timurlar devleti:

14. bâbur devleti

15. altınordu hanlığı

16. osmanlı imparatorluğu

devletlerinden oluşan ve cumhurbaşkanlığı forsunda armanın ortasında yer alan güneşin etrafındaki yıldızların 16 devleti temsil etmektedir

3. cumhurbaşkanlığı ambleminde yer alan yıldızları gösterir

4. cumhurbaşkanlığı ambleminde yer alan yıldızları gösterir

5. Bugünlerde sıkça tartışılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 16 askerle temsil edilen devletler.

6. Kimsenin boyunduruğu altına girmeden yaşamak isteyen Türk boylarının kurduğu ve Dünya Medeniyetinin öğreticisi olan devletlerdir...

7. tarihde 16 büyük türk devletini temsil eder. benim anlamadğım anadolu selçuklu devleti neden yok=?

8. bir çoğunun "türk" devleti olduğu tartışılabilir. ama bence gurur verici bir tablo

9. Muhafız alayının isteği Cumhurbaşkanının onayı ile Bugunlerde haberlere konu olan bir karşılamada şekli

10. Altınorda ve Timur Devletinin Türk Devleti olduğu konusunda şüpheler bulunmaktadır velev ki dağılan Moğol devletinin uzantısı durumundadırlar.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.