Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

15 kasım 2015 Türkiye erken genel seçim tahminleri

paylaş araştır

1. Yüksek ihtimalle yeniden seçim yapılacak tarihin adı.

Muhtemelen MHP ve HDP oyları azalıp, AK parti ve CHP oyları artacak

İşte tahminim;

AK Parti %47

CHP %30

MHP %9

HDP %8

diğer %6

2. hayrola 15 Kasım'da seçim mi olacak dediğim olay.

ama olursa akp 40'ları da göremez, hdp'nin baraj sorunu olduğunu hala düşünen de varmış, o da ayrı bir şaşkınlık konusu, çünkü hdp'ye vermeyen kürt seçmenler de hdp'ye yönelicektir son olaylardan sonra.

MHP ise niye oy kaybetsin ki bu kadar milliyetçilik yükselirken?

chp de ne uzar ne kısalır gene 25'lerde kalır.

3. ak partinin ipleri yeniden ele alacağı seçimdir.

4. Ak Partinin en az yüzde 45 alacağı seçimdir.

5. Ak partinin oylarini yukseltecegi,hdp ve mhpnin oylarinin düşüp cumhuriyet halk partisinin oylarinin sabit kalacagi seçimdir.bu secimde ak parti tahminimce %46 ile seçimden birinci cikacaktir.böylece hükümeti kurabilecektir.

6. Mhp nin koalisyon uzak durmasıyla, Ak partinin tek başına hükümet kurmasını sağlayacağı tahmini seçimdir.

7. akp nin seçim olması için on takla attığı iktidar ateşiyle yanıp kavrulan malum zat sonunda ülkeyi seçime götürdü ,akp nin oylarının düşeceği vatandaş gördü ki çözüm süreci denen şeyin olmadığını sadece koltuk sevdasıyla gelen partinin göz boyamacılık yaptığı ,milletin ağzına bal çaldığı bi süreçti kalıcılığı yoktu .chp ,MHP oylarının yükseleceği hdp nin de sizden emanet oy aldık biliyoruz sizi mahcup etmiyeceğiniz lafını vatandaş eminim yedirir oylarının düşeceği bi seçim olur tahminimce..

8. A.D. ve D.B.'nin bıraksalar kendi aralarında çokta güzel anlaşıp koalisyonu kurabileceklerine inandığım halde. Tall Man tarafından "hepsi benim olacak" denilerek tekrar edilen seçim olup; tüm partilerin +-%2 şeklinde oyların değişeceğine ve dolayısıyla hiçbir şeyin değişmeyeceğine inandığım seçim.

9. önüne gelen herkesin işkembeden yürüttüğü bir öngörüdür.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.