Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

suriyeli öğrencilere aylık 1200 tl burs verilmesi

paylaş araştır

1. suriyeli üniversite öğrencilerine devletin aylık olarak 1200 tl burs vermesi olayıdır. zira devletimizde artık türk olmanın değeri gittikçe azalmakta, bence çoğumuz artık suriye vatandaşlığına geçelim dedirtir.

2. bu ülkenin kendi vatandaşları ile ne alıp veremediği var acaba diye anlam veremediğim olaylardan biridir. yahu tamam herkes insan, yardıma ihtiyacı olanlara da elimizden geldikçe yardım etmeliyiz eyvallah da filan ülkenin vatandaşı senin ülkende sağlık hizmetlerini senden daha iyi alıyor, bilmem hangi ülke vatandaşları sırf etnik kökeni seninle alakalı diye ülkendeki en iyi üniversitelerde ve hatta vakıf üniversitelerinde bedava okuyor ama senin ülkendeki üstün zekalı öğrenci sırf türkiye cumhuriyeti vatandaşı diye aynı üniversitede okuyamıyor. bu ve buna benzer mantıksız uygulamalardan biri daha. başkasına 1200 tele burs veriyorsan kendi ülke vatandaşın olan öğrenciye de en az 1200 tele burs vermelisin.

3. kendi vatandaşlarımız dururken ne alaka dediğim burs haberi. öncelikle devletimizin sosyal bir devlet olarak, kendi vatandaşlarının ihtiyacını karşılaması, daha sonra diğer insanlara bazı haklar vermesi gerekiyor bence. çoğu illerde o kadar mülteci var ki, kendi şehrinde, ülkende kendini mülteci hissediyorsun. umarım devletimiz ihtiyacı olan öğrencilerimizi, mülteci durumuna düşürmez.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.