Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

reklamlarda bir kişide 120 bin saç teli var varsayımı

paylaş araştır

1. ortalama bir sayı verilmiştir şeklinde düşündüren konu.saçın yapısı, görüntüsü kişiden kişiye bu kadar değişkenlik gösterdiğine göre,sayısının da aynı olması beklenemez.ama yüzyirmi bin adete sahip olanlar gerçekten şanslılar.

2. saçı jiletle tıraş edip dökülen telleri saymak suretiyle elde edilen sayının yaklaşık olarak ifade edilmesi.

yok tabii ki hiç bir geri zekalı bile bu şekilde sayım tekniği uygulamaz.

belli bir cm2'deki saç teli sayısını tüm alana oranlamasıyla aşağı yukarı ulaşılabilecek bir değerdir.

temel müzede güvenlik görevlisi olarak çalışıyormuş. bir gün ziyaretçinin teki bir tane vazonun kaç yıllık olduğunu sorunca temel üç bin iki yıllık demiş. ziyaretçi nasıl olur ya öyle deyince temel iki sene önce profesöre sordum bana üç bin yaşında olduğunu söyledi demiş.

3. saçların tek tek oturulup sayılmadığına göre, saç derisinde mevcut olabilecek saç teli sayısıdır ve reklam yaparken de dile getirilen sayıdır. bu sayı konusunda emin olunmasa da, kel olma ihtimali olan insanları üzebilecek, bu kadar saç teli varda, bende niye yok diye üzülmesine sebep olacak, bu reklamda saç sayısı belirtildiğine göre kellik ile ilgili bir reklam olması olasılığı yüksek olan, bu yüzden bir çok kişinin hemen telefonlara sarılacağı, insanları kendine çeken saç teli varsayımı.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.