Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

bayburt'a 300 milyon liraya havalimanı yapılması

paylaş araştır

1. maliye bakanı naci ağbalın açıklaması ile gerçekleşeceği resmileşen olay.

2. İsabetli bir karardır. Bende Maliye Bakanı olsam memleketime böyle güzide bir yatırımı yapar. emekli olup köyüme yerleştiğimde, bu memleket için ne yaptın diyen olursa tokat gibi yapıştırırdım. bu tokatın maliyeti 100 milyon dolarda olsa, olsun cebimden ne çıkıyorki.

3. amaç ne ki acaba dediğim haber.

bayburt'a sadece karakoluyla gelen günlük insan sayısı çift haneye ulaşmaz.

4. çevresindeki daha büyük yerlere daha işe yarayacak yatırımların yapılmasının daha doğru olduğunu düşündüğüm ama yine de büyüklerimizin vardır bir bildiği denilen gelişme.

5. Engel olunması gereken bir durumdur. Buna imza atanlar, kamu kaynaklarını boşuna kullandığı için ileride yargılanabileceği muhtemeldir. Çay, simit parası değil sonuçta.

6. her ile havalimanı sözü veren insanların vardığı son nokta.

hemen hemen her seçim vaadinde havalimanı sözü vardır. bu söz kısa sürede dile getirilir ya da uzun bir zaman bu vaad, her seçim döneminde sürekli dile dolanır durur. geçen dönem şunu şunu yaptık, onun için biraz gecikti ama bu sene kesin yapacağız derler ve derler. yine beklersin de beklersin.

sonunda siyasiler biz buraya bir söz vermiştik, seçimlere de bir şey kalmadı hadi yapalım diye yola çıkarlar. sonuçta 2019'da seçim var ve zemini hazırlamak lazım.

çok kullanışlı olur mu olmaz mı, o kadar para harcamak mantıklı mı diye düşünülmez. sonunda seçim var, harcanacak para ne de olsa halkın cebinden çıkacak.

ne diyelim ne desek boş, yine bildiklerini okuyacaklar. belki şu meşhur %40'lık zam bura içindir.

Kimbilir.

(Bkz: seçim)(Bkz: vaat)(Bkz: havalimanı)
  7. kim binecek diye yapılacak olan israftır.

bayburtun hepsini uçağa bindirsek yakıt parasını karşılamaz.(gülücük)

8. Bayburtu satsak kac lira eder acep.

Giderayak son vurgun hareketleri

9. içsesimin; "hazır niyeti ele almışken Manisa'ya da bir havalimanı yapılıverse" diye yüksek sesle cevap verdiği konu.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.