Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

74

paylaş araştır

1. Bartın ilinin plaka kodudur. Ayrıca kıbrıs barış harekatı da 74 harekatı diye anılır. 74 doğumlular için ayrı anlam ifade eder.

2. 1 ile 100 rakamları arasında kalan sayıdır, plaka kodudur, birilerinin yaşıdır, kiminin doğum tarihidir, kiminin şafak saydığı günlerden biridir. insanın hayatına bir şekilde dokunan rakamdır.

(Bkz: rakam)
  3. rakam değil sayıdır.

rakamlar sıfırdan 10'a kadar olan sayılardır. her sayı rakam değildir ama her rakam bir sayıdır.

(Bkz: bu da olmamış)
  4. tavşan yapılamayan bir sayıdır.

5. Dört sayısının yetmiş halidir (böğğğkkk) (gülücük)

Allahtan yetmiş ya yetmeseymiş.

6. sayıdır, rakamdır, allah'ın günlerinin toplamıdır. türkiye yaş ortalamasının yükselişidir. eskiden 60 yaş denince, ölür bu yaşamaz, gidicidir denirdi ama artık öyle değil. artık millet olarak 60'dan daha yukarılarını kaliteli bir şekilde görüyoruz. kaliteli mi dedim ben şimdi, hemen ağzıma bir vurayım. emekli maaşlarının en düşüğünün bin lira olduğu ve ev kiralarının da 1500-2000 lira olduğu bir ülkede yaşıyoruz. buna rağmen insanlar hala yaşıyor ama nasıl yaşıyor bu konuda çok efsane veriler mevcut. hepsini de benden beklemeyin, 70 yaş üstündeki dostlara bir sorun bakayım, ne efsane hikayeler anlatacaklar.

(Bkz: efsane)
  7. asal sayı olmayandır. yaş yetmiş iş bitmiş sözünü hatırlatır, 7+4=11 1-1=0 demek ki bu rakam 0, yani bir hiç.. acayip matematik bilgim var. görüyorsunuz, başka söze gerek yok.. hehehe

8. plaka kodudur. ayrıca 82 musul 83 kerküktür...

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.