Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

5 liralık kuruyemiş isteyip alırken ne kadar diye sormak

paylaş araştır

1. yaşama sevincinizi alıp götüren absürt durum.

-5 lirakılk karışık kuruyemiş alabilir miyim?

+buyrun

-ne kadar?

+5 lira

-teşekkürler...

nasıl karıştıysa olaylar bende artık. yaşam temposuna yetişemiyor bazen kafa, gidiyor mütemadiyen. şöyle bir diyaloğun ardından tükkandan dışarıya adım atıldığında gülsem mi ağlasam mı diye arafta kalırsın. sanki yanına çok az uzaktan tanıdığın biri gelmiş de, eve kadar onunla birlikte samimiyetsiz bir yürüyüş içerisine girmek zorunda kalmış gibi çaresiz hissedersin. çok zordur fazla samimi olmadığın bir insanla yanyana yürümek zorunda kalmak. zaten fıstıklar da bayatmış.

2. kuruyemiş fiyatlarını düşünecek olursak, isterken yüzün kızaracağı, sesin hafiften kısılacağı durumdur. karışık kuruyemiş isteyecek kadar gönlü zengindir lakin cebi fakirdir.

satıcının "madem paran yok, çekirdek neyine yetmiyor" bakışını üzerinde hissettiğin, göz göze gelmemek için sağa sola baktığındır.

3. kuruyemiş alan kişinin aklında kırk fikir olması sebebiyle, aldığı kuruyemişin ne kadarlık istediğini unutması ile satıcıya sorduğu soru. Satıcıda hafiften bir gülümseme olabilir, bu yüzden dükkandan hemen çıkmakta yarar vardır, hiç değilse satıcıdan istediğimiz yemişin ücretini hatırlayınca ne biçim bu soruydu diye kendimize sormamak için.

4. markette eline rokayı alıp uzaktaki görevliye "bu terenin fiyatı neydi acabaaa?" şeklinde sorup, o roka abla ama tere 75 kuruş demesiyle dumur olan kişinin (ki kim olduğu önemli değil bir tanıdık denebilir) düştüğü durumla aynı kategoriye girebilecek saflıktaki insan davranışıdır.

5. başlığın açıldığı zamanı düşününce 5 liraya iyi çerez gelirdi.

şimdi 5 liralık desek adam der azıcık bakın kokusunu içinize çekin sonra de hadi kaybolun 5 liraya bu kadar :)

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.