Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

334 yıl hapis cezası

paylaş araştır

1. sanal dünyada korsanlıklar yaparken yakalanan türk hacker onur kopçakın bir davadan 199 yıl, devam eden bir diğer bilişim suçuyla ilgili davasından ise 135 yıl hapis cezası alarak toplamda 334 yıl ceza alması olayı.

kendisi 26 yaşında imiş ve yapabildikeri seebiyle "dahi çocuk" olarak adlandırılıyormuş.

2. Bilişim suçu işlemekten dolayı toplam 334 yıllık tarihin en ağır cezasıdır. Aslında Başka ülkede olsa alıp kullanırlar. Bizimkiler hapis ediyor. Bilim sanayi ve teknoloji bakanlığı bilişim muhendislerine 14.000 tl maaş veriyordu. tabi böyle kanunsuzluk yapılan işlere karşıyım ama bir yerde karmakarışık işleri yapan kişilere yön vermek lazım en azından bu arkadaşı siber saldırılarında veya savunmalarında kullanılabilir.

(Bkz: siber suç)(Bkz: siber saldırı)
  3. hackerlık yapmaktan yakalanan kişinin 334 yıl hapis cezasına çarptırılması. bu ceza nasıl bir ceza dedirten, ceza verirken insan ömrünün de hesaba katılması gerekir diye düşünüyorum.

4. 360 yaşında hapisten çıkmaya sebep olacak cezadır.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.