Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

1 mayıs

paylaş araştır

1. işçi bayramında bayram yapması gereken gerçek işçilerin, sözde haklarını savunmak için gelen diğer işçilerin topladığı meydanlardaki pisliklerini sabaha kadar temizlerken gördüğümüz ironik ve trajik gündür. halbuki ölmezsin ya içtiğin suyun şişesini çantana koysan, yediğin yemişin kabuğunu cebine atsan da o çöp toplayan işçi, emekçi kardeşinde evine erken gitse, daha az yorulsa, hani onun da bayramı ya 1 mayıs, ama senin derdin o işçi kardeşin değil ki zaten...

2. Gercek emek işçisinin basini bile kasiyamadigi onun haricinde ki herkes tarafindan tatil olarak en guzel sekilde kutlanan her sene genellikle olayli gecen zaman dilimidir.

3. İstanbul valiliğin 'Sivil Toplum Kuruluşları ve sendikalar tarafından talep edilen Taksim Meydanı ve civarı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için uygun görülmemiştir'demesi ile 1 mayıs gününün taksime yasak olması.

4. benim için tatil olmasından öte birşey ifade etmiyor. saygı duyarım

5. mayıs ayının ilk günü ve sıcak havaların habercisidir. işçiler ve emekçiler için bayram havasında geçmesi umulandır. tatil olması da ayrı bir mutluluktur tabi.

ve özel sektörde çalışanlar için bayram hissi uyandırmayandır ne yazık ki.

6. Benim bayramımdır.

Ortalığı toz dumana katmak için bazıları için makul sayılabilecek bir gerekçedir.

Bakalım akşam istatistikler ne olacak?

7. emekçilerin bayramı olmayan, özellikle devlet çalışanlarının kullandığı tatil günü. bugün bir çok işçi işinde çalıştı, bayram falan hepsi yalan.

8. örgütlerin polis taşladığı,anarşist söylemli pankartlar taşıdıkları, işçinin çalıştığı,polisin ise örgütlerin yaygaraları için özel olarak çalıştığı, memurların tatil yaptığı gün.

9. İşçiler haricinde pekncok kamu çalışanına yarayan caaaaanım ülkemin resmi tatillerinden biri

10. işçilerden çok patronlara yarayan sözde işçi bayramı günüdür.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.