1 2 3 4 5 6 7 8

üstün zekalı olmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. insanların allah vergisi olarak anlama, kavrama, muhakeme etme, derin düşünme, farklı bakabilme yetilerinin diğer bireylere göre fark edilir derecede yüksek olması durumudur..

   
 2. yaşıtlarına göre daha özel niteliklere sahip çocuklar için kullanılan kavram.

  erken yaşta farkedilmesi ve özel şekilde eğitim görmeleri gerekir.bunun farkedilmemesi halinde çocuk sınıfa uyum sağlamayaz,içine kapanır ve zamanla yeteneği körelebilir.

   
 3. doğuştan kazanılan Allah vergisi bir yetenektir. çocuğun hiperaktif olma dahil , diğer çocuklardan bir çok farklı özelliği vardır (olumlu anlamda). yaşıtlarına göre farklı bir eğitim sistemi içinde yetiştirilmelidirler. Eğer sıradan bir çocuk gibi ortalama eğitim alırlarsa çocuğun içindeki cevherin kaybolması mümkündür, dolayısıyla öğretmeninden sınavına, ders notlarından derste yapılan etkinliklere kadar her şey diğer çocuklardan farklı ve daha üst seviyede olmalıdır.

   
 4. ortalama zekadan birazcık fazlasına sahip olanların kendilerini sandığı durum. bazen bazı şeylerde muhteşemmiş gibi fikirler üretirler ve bununla övünüp kendilerini etrafa üstün zekalı olmakla tanıtacak imalarda bulunurlar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.