1 2 3 4 5 6 7 8

tutun kolonyasi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. can..

   
 2. Ali (t9 da inceltme çıkmıyor) can

   
 3. kiraz düşkünü

  gülümseme ile mutlu olan

   
 4. iki gözümdür. bu adam sözlüğe üç beş gömlek fazladır. bir ara kendisiyle çay içmenin sosyalist ahlakı üzerine sohbet etmek istiyorum.

   
 5. Tütün Kolonyası mahlaslı arkadaşımız Mekteb-i Aşiret-i Hümayun kökenlidir. Bu eğitim kurumunu merak edenler araştırmacı yönlerinin verdiği kuvvetle öğrenebilirler allamei cihan olan google hazretlerinden. Kendileri, bu okulda öğrendikleri ilim irfanın hakkını ziyadesiyle vermektedirler. Nitekim kullandığı cümlelerden ve seçtiği sözcüklerden bunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Kesinlikle dop dolu bir insan ve sohbeti keyif vericidir.

  Tütün Kolonyası arkadaşımızın paylaşımlarından ve sohbetlerinden yola çıkarak bir kaç tespit ve saptamada bulundum. Bunları sizle paylaşıp, takdiri siz değerli okurlara bırakıyorum: Önyargıların, kolaycılığın, popülizmin, ilgisizliğin oluşturduğu, beyin kıvrımlarımıza ulaşılmasına izin verilmeyen ya da buna kendimizi zorlamadığımız meselelerin, hali hazırdaki beylik laflarına, safsatalarına, takıntılarına karşı, vicdanın, sorumluluk duymanın, medeni cesaretin ve düşünce üretmenin gereklerini fazlasıyla yerine getiren bir insandır kendileri.

  Efendim kendilerini Kral Darius'a çok benzetiyorum. Her ne kadar eski zamanda Kral Darius, Pers krallarından biri olarak bilinse de çizgisel zaman kavramına paralelik boyutu katıp günümüz içerisinde hızır misali yolculuklar yaptıgına dair dedikodular mevcuttur. Bu zamansal yolculuk esnasında kuşkusuz unutmadıgı tek şey vardır: O da tavını almış oldugu topraklardır. Toprağına ait olmayan bir nevi taşınmış olarak gelmiş birkaç kum tanesini ayıklamak ve sunmak için saatlerce düşünüp uğraşabilir. Sayısız disiplini katık eder gözlemlerine. Malum hızır misali gezip dolaştıgından sadece edindiği disiplinleri kullanmaz; aynı zamanda gördüklerini de ekler, ortaya en verimli toprağı döker. Ekip ekmemek size kalmıştır.

  Kelimelerin kifayetsizliği tokat gibi yüzüme çarparken, velhasılı kelam Tütün kolonyası kardeşimizi anlatmak burdaki 3 parsel arsaya sığdıramayız.

  Aklımdayken yazmakta fayda var, kendileri Elaziz yöresine ait "mendilim işle yolla" türküsünü çıplak sesle muhteşeme yakın bir tonla, detone olmadan seslendirmektedirler. Değerli okurlar için türkününün bir kaç dizesini yazalım:

  kara kaş boyanır mı

  öpsem yar uyanır mı di yar yar yar

  halden bilmez çare, geçti ömrüm ne fayda

  sen orada ben burda

  buna can dayanır mı di yar yar ya

  Kendilerine bir yudum özgürlük sloganıyla Kürt birası ve Ece Ayhan'ın Kürt çiçekleri(açık atlas) şiirini armağan ediyorum.

  Ayrıca teknolojiyle arasının iyi olmamasından mütevellit Kitab-ül hiyel'in son baskısını gelmez ayın son çarşambası itibariyle postaya verdiğimi burdan ilan etmek istiyorum.

  Son olarak Tütün arkadaşımızın bir kusurundan bahsetmek istiyorum. Aslında bu kusurunu kapatırsa süper adam olacaktır. O kadar müzik olsun elinde. Paylaşma. Ama lafa gelince, dostluk, kardeşlik, eşitlik, paylaşmacılık. Unutma Tıtunnn komşusunun elinde müziği yokken müziğinin sesini açmayan.... diye devam etmek istiyorum:)

  Kendisine Zaro Ağa gibi takatli, güçlü ve up uzun bir ömür diliyorum.

  (Bir vakitler kendisi için yazdıklarımdan)

   
 6. En doğal olayları bile dile getirirken cümlelere binbir çeşit kıyafet giydirebiliyor. Pozitif enerjisinin dalga boyları ekseni dışındakilere bile dokunacak kuvvette. Ruhunun inceliğini müzik zevkinden anlayabilir, hayal gücüne hayran kalabilirsiniz.

  Karanlıkta el feneri gibi, mutsuzken içten bir gülümseme gibi, güneşin doğuşu gibi, iğde çiçeğinin kokusu gibi...

  Bir dal alıp yanınızda kalsın istiyorsunuz.

   
 7. iletilerde karşısındaki kişinin ismini bay x ya da bayan y diye telaffuz eden ve uzun zamandır sözlükte görmediğimiz, doğru hatırlıyorsam böcek korkusu olan sözlük yazarımız. bir tüyo verelim de, sözlükte yazmaya başlasın. en son sözlüğe böcek ilaçlaması yapıldı ve haşerelerden arınmış durumda, gönül rahatlığıyla gelebilirler.

   
  (Bkz: böcek korkusu)
 8. Çok ağır kokudur. Çocukluğuma dair zihnimde kalanlardan. Hiç sevemedim.

   
 9. bayan sözcüğünden haz etmeyendir. buradan hareketle iletilerde hitap ettiği kişilere karşı bayan sözcüğünü kullanmaz; cinsiyetten âzâde olan "sayın" sözcüğünü tercih eder.

  saygıda mecburiyetin olduğuna kâni olmuştur ezelden beri ve ezelden beri böceklerden korkar. akrep nalan ağırlığındaki böcek ilaçlarının kullanılmış olması dahi bu korkuyu bertaraf edemez.

  ağır bir kokuya sahip olduğu asparagas bir haberdir. bu kolonyanın kokusu, periyodik cetveldeki en hafif olan element olan hidrojenden de hafiftir.

  evirip çevirdiği tek şey, küçükken annesi ile gittiği tandırdaki ekmeklerdir. hâlâ bu ekmeklerden tüketiyor olması da şanslı biri olduğu anlamına gelebilir.

  kiraz düşkünü olduğu aynıyla vakidir. yaz aylarına merhaba denilen şu günlerde başı Everest'e çarpacak düzeydedir bundan mütevellit.

  "gülümsemek, ideolojik bir eylemdir" mottosundan yola çıkar; tom ve jerry'de iflah olmaz bir tom fanıdır; hiçtir.

  evet.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.