Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

türkiye ekonomisinin yüzde 7.4 büyümesi

paylaş araştır

1. spoiler

sabah saatlerinde açıklanan veri. ilginç.

2. çok fena büyüdük sormayın dedirten başlık. mesela ben 3 ferrari, 5 mercedes, 8 bmw, 3 tanesi saray 3 tanesi villa gerisi apartman olmak üzere toplamda 100 tane lüks ev aldım, yeni jet uçağı aldım 5 tane vip helikopterim var 4 adet lüks yat aldım 2 si motorlu diğerleri yelkenli vs. servetime servet kattım. kıskanç avrupa kudur.

(Bkz: avrupa bizi kıskanıyor)
  3. gelir olarak değilde borç olarak bir büyüme sanırım dedirten durum

4. Hesaplanan ekonomi ile gerçek ekonomi arasına gözleri fosforlu olan kedilerin girdiğini düşündürüp gulduren aciklama

Evet ocak ayında 264tl ye dolan benzin depom şuan 342 tlye doluyor. 7.4 büyüme bu oluyor heralde.benim halk olarak anladığım bu çünkü.

5. bunlar büyüme derken vatandaştan yolunacak paranın büyüğünü söylüyor dediğim başlık. mesela benzin ya da mazot deponuz daha fazla paraya doluyor. maaşınız eridi. aldığınız parayla eskiden daha çok yiyecek ve giyecek alabilirken şimdi daha fazla paraya daha az yiyecek ve giyecek alıyorsunuz filan. yandaşların cebi büyüdü yandaşların. kendi cepleri büyüdü. vatandaşta büyüme falan yok. külliyen yalan kandırmacadan ibaret. ufak atın da civcivler yesin artık böyle yalanlara karnımız tok. büyümeyi hissettiniz mi evet hissettik para kalmadı hissetmekten o derece.

6. çarşıya pazara markete gittiğimizde pek hissedemediğimiz büyüme.

7. ekonominin değil de fasulyenin, kirazın kilosunun büyüme oranı olabilecek durum.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.